help
Pomoc
Najczęściej zadawane pytania
phone
Infolinia32 445 34 34
pon - pt08:00 - 18:00
mail
info@banyo.pl
Odpisujemy natychmiast

Bateria prysznicowa — podtynkowa, czy natynkowa? Który zestaw z baterią podtynkową wybrać?

2024-02-22
Bateria prysznicowa — podtynkowa, czy natynkowa? Który zestaw z baterią podtynkową wybrać?

Bateria podtynkowa czy natynkowa? Jaką wybrać do swojej łazienki? Przyjrzyjmy się temu bliżej. Zalety i wady obu rozwiązań w kontekście urządzania łazienki.

Jaka jest różnica między baterią podtynkową a natynkową?

Podstawowe cechy baterii podtynkowej: bateria podtynkowa to rozwiązanie, gdzie główne elementy, takie jak zawory, głowica czy uchwyty są schowane za ścianą. Taka konstrukcja zapewnia minimalistyczny wygląd łazienki oraz oszczędność miejsca.

Podstawowe cechy baterii natynkowej: bateria natynkowa jest bardziej tradycyjną opcją, gdzie elementy baterii są widoczne na ścianie. Jest łatwiejsza w montażu i dostępna w szerokim wyborze designów, co pozwala dopasować ją do różnych stylów łazienek.

Zalety i wady montażu baterii podtynkowej i natynkowej: montaż baterii podtynkowej wymaga kucia ścian, co może być uciążliwe podczas remontu. Natomiast bateria natynkowa nie wymaga tego typu prac, co sprawia, że jest łatwiejsza do zainstalowania, ale za to wyraźnie wpływa na aranżacyjny aspekt łazienki.

Czy w Twojej łazience lepiej sprawdzi się bateria podtynkowa, czy natynkowa?

Różnice między baterią podtynkową a natynkową podczas instalacji: wybór między baterią podtynkową a natynkową zależy często od preferencji estetycznych i funkcjonalnych. Bateria podtynkowa zapewnia bardziej minimalistyczny wygląd, podczas gdy bateria natynkowa może być łatwiejsza w konserwacji.

Elementy armatury dla baterii podtynkowej i natynkowej: zarówno bateria podtynkowa, jak i natynkowa mogą być wyposażone w różnorodne elementy dodatkowe, takie jak deszczownica, czy wylewka, co pozwala dostosować ustawienia prysznica lub wanny do preferencji użytkownika.

Zamontowanie baterii podtynkowej a natynkowej w wannie: podczas montażu baterii w wannie należy uwzględnić zarówno aspekt estetyczny, jak i funkcjonalny. Bateria podtynkowa może idealnie komponować się z nowoczesnym wnętrzem, podczas gdy bateria natynkowa może dodać tradycyjnego charakteru łazience.

Jakie są zalety i wady baterii podtynkowych i natynkowych?

Zalety funkcjonalne baterii podtynkowych: baterie podtynkowe pozwalają na oszczędność miejsca, tworząc minimalistyczny wygląd łazienki. Takie rozwiązanie jest szczególnie istotne przy gruntownym remoncie, gdyż pozwala na stworzenie spójnego designu.

Wady estetyczne baterii natynkowych: baterie natynkowe, mimo łatwości montażu, mogą być mniej atrakcyjne wizualnie. Ich elementy są eksponowane na ścianie, co może być uciążliwe dla osób preferujących minimalistyczne wnętrza.

Wpływ różnych rodzajów baterii na aranżację łazienki: wybór pomiędzy baterią podtynkową a natynkową może znacząco wpłynąć na ogólny wygląd łazienki. Dobrze dobrane elementy baterii potrafią perfekcyjnie dopasować się do aranżacji wnętrza, nadając mu wyjątkowego charakteru.

Czym kierować się przy wyborze baterii podtynkowej czy natynkowej?

Różnice w designie między bateriami podtynkowymi a natynkowymi: baterie podtynkowe cechuje minimalistyczny design i oszczędność miejsca, podczas gdy baterie natynkowe mogą być bardziej klasyczne i dostępne w różnych wariantach kolorystycznych oraz kształtach.

Strumień wody i jego regulacja w bateriach podtynkowych i natynkowych: zarówno baterie podtynkowe, jak i natynkowe pozwalają na regulację strumienia wody, dzięki czemu użytkownik może dostosować intensywność strumienia do swoich potrzeb, co wpływa na komfort podczas korzystania z prysznica.

Jakie elementy armatury warto rozważyć przy wyborze baterii do swojej łazienki: przy wyborze baterii warto zwrócić uwagę na elementy takie jak deszczownica, głowica czy ogólny rodzaj baterii, by dopasować armaturę do indywidualnych preferencji użytkownika oraz charakteru łazienki.

Jak zainstalować baterię podtynkową czy natynkową?

Montaż baterii podtynkowej krok po kroku: montaż baterii podtynkowej wymaga precyzji i odpowiedniego przygotowania, zwłaszcza jeśli chodzi o kucie ścian i zamontowanie elementów podtynkowych. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, by zapewnić prawidłowe funkcjonowanie baterii.

Proces instalacji baterii natynkowej: bateria natynkowa może być łatwiejsza do zainstalowania, ponieważ nie wymaga specjalnych prac nad ścianą. Istotne jest właściwe połączenie wszystkich elementów armatury, by zapewnić płynne działanie baterii i komfort podczas korzystania z prysznica.

Różnice w otworach montażowych dla baterii podtynkowych i natynkowych: podczas instalacji baterii należy zwrócić uwagę na rozmieszczenie otworów montażowych, aby zapewnić stabilność i prawidłowe działanie baterii. W przypadku baterii podtynkowej konieczne jest dokładne dostosowanie elementów podtynkowych do miejsca instalacji.

Zestaw podtynkowy czy natynkowy — który wybrać?

Zestaw prysznicowy zarówno podtynkowy, jak i natynkowy ma swoje wady i zalety. Baterie łazienkowe od renomowanych producentów mogą zapewnić swobodę aranżacyjną w obu tych rozwiązaniach. Baterie natynkowe i podtynkowe to tylko część dostępnych na rynku rozwiązań, dlatego wybór baterii łazienkowych to nie łatwa sprawa. Przyjrzjmy się bliżej kilku rozwiązaniom prezentowanym przez dobrze znaną firmę Grohe.

Zestaw podtynkowy prysznicowy Grohe Eurosmart

 

W zestawie prysznicowym Grohe Eurosmart Cosmopolitan znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia idealnej strefy relaksu w łazience. Składający się z baterii prysznicowej, deszczownicy, słuchawki prysznicowej oraz innych elementów, zestaw ten zapewnia nie tylko funkcjonalność, ale także elegancję i innowacyjność.

Bateria prysznicowa Eurosmart Cosmopolitan wyposażona jest w zaawansowane technologie, które zapewniają niezrównaną wygodę użytkowania. Dzięki GROHE SilkMove® możesz łatwo kontrolować temperaturę i przepływ wody, natomiast GROHE StarLight® zapewnia trwałe połyskujące wykończenie chromu.

Element podtynkowy do baterii prysznicowej GROHE Smartbox to kluczowy składnik tego zestawu, gwarantujący bezproblemowy montaż i płynną pracę. W połączeniu z deszczownicą Tempesta 210 o średnicy 21 cm oraz ramieniem deszczownicy Rainshower o długości 28,6 cm zapewnia on komfortowe i relaksujące doznania podczas każdego prysznica.

Słuchawka prysznicowa New Tempesta 100, przyłącze węża z uchwytem oraz wąż prysznicowy Rotaflex o długości 150 cm to kolejne elementy, które uzupełniają ten kompleksowy zestaw. Dzięki nim każda kąpiel staje się jeszcze bardziej przyjemna i komfortowa.

Zestaw podtynkowy Grohe Eurosmart Cosmopolitan wyróżnia się nie tylko swoją funkcjonalnością, ale także eleganckim stylem i innowacyjnymi funkcjami. To harmonijne połączenie smukłej estetyki z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, które sprawią, że każda kąpiel będzie prawdziwą przyjemnością.

Bateria natynkowa - zestaw prysznicowy z termostatem Grohe Smartcontrol

Zestaw prysznicowy z termostatem Grohe SmartControl Euphoria to kompleksowe rozwiązanie dla osób poszukujących najwyższego poziomu komfortu i wygody podczas codziennej kąpieli. W skład tego zestawu wchodzą bateria termostatyczna SmartControl, kolumna z deszczownicą wielofunkcyjną, słuchawka prysznicowa z wężem oraz uchwyt z regulacją wysokości, zapewniając kompletną funkcjonalność i elegancki design.

Deszczownica Euphoria 260, nowa generacja wyposażona w pokrętło regulujące, oferuje trzy różne rodzaje natrysku, dostosowane do indywidualnych preferencji użytkownika. Dzięki technologii GROHE DreamSpray® woda jest równomiernie rozprowadzana po wszystkich dyszach, zapewniając maksymalny komfort i relaks podczas prysznica.

Średnica deszczownicy wynosząca aż 26 cm oraz długość ramienia 45 cm gwarantują optymalne rozprowadzenie wody, a przegub kulowy umożliwia regulację nachylenia deszczownicy w każdym kierunku, dostosowując się do preferowanego kąta strumienia wody.

Bateria termostatyczna SmartControl to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia uruchamianie wody poprzez wciśnięcie przycisku, a prosta regulacja strumienia wody i temperatury za pomocą pokręteł sprawia, że korzystanie z prysznica staje się wyjątkowo łatwe i intuicyjne.

Prysznic ręczny Euphoria 110 Massage, regulowany uchwyt prysznica oraz wąż prysznicowy Silverflex 1750 mm zapewniają elastyczność użytkowania i jeszcze większy komfort podczas kąpieli.

Zestaw prysznicowy Grohe SmartControl Euphoria to nie tylko eleganckie i funkcjonalne rozwiązanie, ale także gwarancja najwyższej jakości wykonania i trwałości. Dzięki technologiom GROHE DreamSpray®, powłoce GROHE StarLight®, GROHE TurboStat® oraz SpeedClean, użytkownik może cieszyć się niezrównanym komfortem i przyjemnością podczas każdej kąpieli.

Zakup baterii natynkowych i podtynkowych — jaką zamontować? Wady i zalety

Poznaliśmy zalety i wady obu rozwiązań. Szybciej i łatwiej zamontować baterię natynkową bezpośrednio na ścianie, niemniej zaletą baterii podtynkowych jest pożądany we współczesnych trendach minimalizm. Schowane w ścianie zapewniają nieco więcej miejsca i nie ograniczają one powierzchni. Jeśli nie prowadzisz gruntownego remontu i kucie tynków jest dla Ciebie problemem — wybierz model natynkowy, a na modele podtynkowe możesz zdecydować się dokonując remontu całego pomieszczenia w przyszłości. Odłącz starą baterię i zdecyduj się na któreś z nowoczesnych rozwiązań. Nie wiesz, jaką wybrać baterię, a armatura podtynkowa i natynkowa wciąż stanowią dla Ciebie zagwozdkę? Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą lub skontaktuj się z naszymi doświadczonymi handlowcami, którzy pomogą Ci odnaleźć komfort i bezpieczeństwo, zarówno w przypadku baterii natynkowych, jak i modeli podtynkowych. 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024

© 2024 Banyo.pl wszelkie prawa zastrzeżone

pixel