help
Pomoc
Najczęściej zadawane pytania
phone
Infolinia32 445 34 34
pon - pt08:00 - 18:00
mail
info@banyo.pl
Odpisujemy natychmiast

Mozaika kamienna

Mozaika z kamienia stanowi jeden z najpopularniejszych wyborów wśród wykańczających swoje mieszkania Polaków. Może mieć na to wpływ fakt, że ten typ mozaiki charakteryzuje się uniwersalnością — nadaje się idealnie jako mozaika na ścianę, ale również będzie dobrze prezentował się jako okładzina na podłogę. Spośród surowców do jej stworzenia wymienić można m.in. trawertyn, marmur, bazalt, łupek czy kwarc. Interesującą propozycją są mozaiki ułożone z... otoczaków, czyli kamieni rzecznych o obłym kształcie.

 

W naszym sklepie internetowym Banyo.pl znajdziesz jedyne w swoim rodzaju mozaiki kamienne w atrakcyjnych cenach. Mozaika kamienna na siatce, czy też o zwartej strukturze pozwoli Ci stworzyć niepowtarzalne kompozycje, które z pewnością zachwycą domowników oraz gości.

Czym są mozaiki kamienne?

Mozaiki dekoracyjne to bardzo ciekawy element aranżacji łazienki czy kuchni. Interesującym pomysłem jest użycie jej jako dodatkowego elementu dekoracyjnego zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Często ten materiał wybierany jest również po to, aby podkreślić jakiś konkretny element wnętrz. Mozaikę kamienną można zastosować na kominkach tradycyjnych oraz panelach między szafkami kuchennymi, a także w okolicy lustra w łazience. Różne rodzaje mozaiki kamiennej doskonale sprawdzają się w wielu aranżacjach.
 

Nie wszyscy wiedzą, że mozaiki kamienne wykorzystywano w budownictwie od wielu tysięcy lat, a niektóre wnętrza z ich udziałem przetrwały do dziś. Mozaika kamienna to po prostu małe płytki. W dawnych czasach były one produkowane, ale glazurnik musiał ręcznie montować je na kleju. Dzisiaj dzięki nowym technologiom jest to o wiele prostsze, ponieważ większość płytek mozaikowych układanych jest na siatce. Jeden konstrukcyjny element to najczęściej płytka o wymiarach 30 × 30 cm.
 

Projektanci starają się za wszelką cenę tworzyć produkty, o bardzo wielu zastosowaniach. Efektem ich pracy są mozaiki o bardzo zróżnicowanej formie, różnorodnej kolorystyce, a nawet kształcie. Oprócz zwykłych mozaik kwadratowych są dostępne w ofercie również prostokątne albo koliste jak, chociażby mozaiki kamienne otoczaki.

Mozaika z kamienia naturalnego do kuchni i do łazienki

Mozaiki z kamienia naturalnego można stosować we wszystkich wnętrzach. Zarówno w nowoczesnych, łącząc je z metalem, szkłem czy betonem, jak i w klasycznych aranżacjach, komponowane z drewnem. Mozaiki kamienne w kuchni oraz łazience sprawdzają się w formie dekoracji, jako panel między szafkami albo jako oryginalny pasek obok lustra. Są łatwe do utrzymania w czystości, piękne i niezwykle trwałe. Obecne trendy powodują, że w naszych kuchniach panują, najczęściej biele i czernie lub odcienie szarości. Z tego powodu mozaika kamienna biała jest bardzo często wybierana do wykonywania dekoracji kuchennych. Równie piękna jest mozaika z marmuru. Płytki imitujące marmur mogą być również szare albo kremowe.
 

Podstawową zaletą mozaiki z kamienia naturalnego jest jej niepowtarzalność. Kamień naturalny jest materiałem unikatowym i każda jego pojedyncza płyta, jest inna i nie ma drugiej identycznej. Jeśli użyjemy elementów z kamienia naturalnego jak chociażby mozaika kamienna marmur, możemy mieć gwarancje, że nasze wnętrza będą wyjątkowe, zbliżone do natury i eleganckie.
 

W sklepie z płytkami Banyo.pl znajdziesz produkty o wysokiej wytrzymałości oraz solidnej konstrukcji, którą zapewniają producenci: Bärwolf i Dunin. Wyjątkowa wytrzymałość tego rodzaju mozaik sprawia, że można nią wykańczać także pomieszczenia o dużym natężeniu ruchu.

Mozaika marmur

Poza niewątpliwymi atutami użytkowymi mozaika z kamienia posiada szereg walorów estetycznych, efektownie prezentując się na ścianach w łazience, kuchni czy pokoju dziennym. Jest to zasługą wielu kształtów, w jakich są dostępne elementy mozaik: od kwadratów i wielokątów, przez kamienie obłe i oszlifowane, aż po nieregularne figury.

© 2024 Banyo.pl wszelkie prawa zastrzeżone

pixel