help
Pomoc
Najczęściej zadawane pytania
phone
Infolinia32 445 34 34
pon - pt08:00 - 18:00
mail
info@banyo.pl
Odpisujemy natychmiast

Umywalki podblatowe

Jednym z najbardziej istotnych elementów wyposażenia łazienki jest umywalka. Ciekawą propozycją są obecnie umywalki podblatowe, które niemal w całości znajdują się pod blatem łazienkowym. W ofercie sklepu Banyo.pl można znaleźć umywalki podblatowe o różnych rozmiarach, kształtach, w wielu wariantach kolorystycznych, zarówno klasyczne, jak i nowoczesne.

Najmodniejsze umywalki podblatowe do Twojej łazienki

Funkcjonalne wyposażenie łazienki, jeśli zostanie we właściwy sposób dopasowane do pozostałych elementów, wpływa na podwyższenie komfortu jej użytkowania, podkreślając jej styl aranżacji. Fakt, iż rury oraz cała reszta armatury umywalek podblatowych są ukryte, wpływa pozytywnie na estetykę całej łazienki. Miejsce wokół umywalki można dowolnie wykorzystywać na kosmetyki, czy inne akcesoria łazienkowe, które chcemy mieć pod ręką. Odmiennie niż w przypadku modeli nablatowych, umywalki podblatowe tworzą z blatem jedną, spójną całość, którą łatwiej utrzymać w czystości.

Czym kierować się przy wyborze umywalki?

Umywalki podblatowe są montowane na równi z szafką. Gdy zostają wpuszczone w blat, ich rant wystaje ponad jego poziom. To, na jaki model się zdecydujemy, powinno zależeć od naszych potrzeb i zwyczajów. Dobór umywalki nie powinien być dokonywany jedynie na podstawie jej walorów estetycznych, ponieważ powinna być ona dla nas przede wszystkim komfortowa.

Najlepsze umywalki łazienkowe

W naszym sklepie odnajdziesz nie tylko umywalki łazienkowe podblatowe. Posiadamy również m.in. umywalki wpuszczane w blat. Umywalka podblatowa owalna to dobry wybór do łazienek nowoczesnych. W katalogu mamy modele z otworem przelewowym, umywalki w różnych kształtach i wiele innych produktów do codziennego użytkowania, które zapewnią Ci komfortowe korzystanie na długi czas. Sposób montażu podblatowy to idealne rozwiązanie do małych łazienek. Umywalka podblatowa owalna to popularne rozwiązanie również w stylu loftowym.

 

Umywalka wpuszczana w blat to popularne rozwiązanie w wielu polskich domach. Nie trzeba się martwić, że któryś z domowników może doznać urazu przez wystający dłuższy bok urządzenia. Square umywalka podblatowa to świetna alternatywa dla modeli okrągłych. Geometryczne kształty w połączeniu z odpowiednio dobraną armaturą pozwolą Ci wprowadzić styl retro do Twojej łazienki.

Dlaczego warto się zdecydować na umywalkę montowaną pod blat w łazience?

Umywalka podblatowa, montowana jest pod blatem łazienkowym. Jej ranty są ukryte, a dostęp do misy możliwy jest dzięki specjalnie dopasowanemu i wyciętemu na wymiar otworowi. Powoduje to, że prezentuje się ona bardzo elegancko oraz jest wyjątkowo funkcjonalna. Ważnym powodem, dla którego warto jest zdecydować się na umywalkę podblatową w łazience, jest oszczędność przestrzeni użytkowej. Takie umywalki cieszą się powodzeniem szczególnie wśród właścicieli małych, niezbyt ustawnych pomieszczeń, dla których najważniejsza jest maksymalna funkcjonalność. Równie ważny jest ich nowoczesny i stylowy wygląd oraz wygodna możliwość zagospodarowania miejsca dookoła.

Zalety umywalek podblatowych

Umywalki podblatowe charakteryzują się tym, że ich konstrukcja nie ma wystających rantów, jest na równi z blatem. Najczęściej występuje ona wraz z baterią umywalkową ścienną lub baterią nablatową montowaną w innym otworze, Umywalki te są niezwykle łatwe w utrzymaniu w czystości, ponieważ model ten nie posiada żadnych zakamarków, w których gromadziłyby się uciążliwe do usunięcia nieczystości.

 

Ponadto do głównych zalet umywalek podblatowych należą:

  • Elegancki wygląd – podwieszana umywalka wpływa na zwiększenie możliwości aranżacyjnych pozwalające wyeksponować blat lub baterię o ciekawym kształcie.
  • Oszczędność przestrzeni — Ten typ umywalki pozwala na dużo miejsca na blacie.
  • Odporność misy ceramicznej – sposób montowania umywalki zmniejsza prawdopodobieństwo zarysowania i uszkodzeń podczas codziennego jej użytkowania.

Na co zwrócić uwagę wybierając umywalkę podblatową?

Przy wyborze umywalki podwieszanej pod blat bardzo istotną cechą materiał, z jakiego została ona wykonana. Do najlepszych należą bezsprzecznie umywalki ceramiczne. Równie istotne są właściwe wymiary, aby nie zajmowała ona zbyt dużo przestrzeni w łazience. Ważna jest także powłoka ochronna, pozwalająca zadbać o czystość jej powierzchni. Umywalka podblatowa powinna posiadać otwór przelewowy, który ochroni przed zalaniem łazienki. Umywalki te nie powinny być również skomplikowane w montażu i muszą pozwalać na samodzielne zainstalowanie ich w łazience.

Catalano Verso 50 - umywalka 50 x 37 cmCatalano Verso 50 - umywalka 50 x 37 cm
999,90 zł
Produkt w magazynie
Zobacz produkt
Villeroy&Boch O.Novo - umywalka podblatowa, biała połysk 60 x 35 cmVilleroy&Boch O.Novo - umywalka podblatowa, biała połysk 60 x 35 cm
1 043,00 zł
Produkt na zamówienie
Zobacz produkt
Bevisa Varese umywalka podblatowa 50 x 41 cm owalna, biała 3000215041Bevisa Varese umywalka podblatowa 50 x 41 cm owalna, biała 3000215041
Bevisa Varese umywalka podblatowa 47 x 35 cm prostokątna, biała 3000214735Bevisa Varese umywalka podblatowa 47 x 35 cm prostokątna, biała 3000214735

© 2023 Banyo.pl wszelkie prawa zastrzeżone

pixel