help
Pomoc
Najczęściej zadawane pytania
phone
Infolinia32 445 34 34
pon - pt08:00 - 18:00
mail
info@banyo.pl
Odpisujemy natychmiast

Mozaika ceramiczna

Aby nadać eleganckiego charakteru naszej nowej lub remontowanej łazience i kuchni, najlepiej zacząć metamorfozę od wykończenia ścian. W tym przypadku pożądanym rozwiązaniem będzie mozaika ceramiczna, z uwagi na swą szczególną właściwość dekoracyjną. W sklepie Banyo.pl mamy Państwu do zaoferowania wysokiej jakości produkty, które urzekają swą kolorystyką i wzornictwem. Posiadamy modele mozaiki ceramicznej zarówno dostępne od ręki, jak i na zamówienie.

Mozaika ceramiczna to niebanalny sposób na przełamanie jednostajności pomieszczenia i uczynienie z niego prawdziwej perełki aranżacji wnętrza. Przemyślana aranżacja ścian z udziałem mozaiki ceramicznej spowoduje, że pomieszczenie nabierze wyrazu i oryginalności, które byłyby niedostępne w przypadku zastosowania innego typu wykończenia, jak np. malowania farbą czy wykorzystania tapety lub fototapety. Sama mozaika daje dużą dowolność w zakresie jej zastosowania - można z jej udziałem wykończyć całą ścianę lub wpleść ją między płytki, co stworzy dodatkowy wymiar dekoracyjny.

Mozaiki ceramiczne na ścianę do kuchni i do łazienki

Mozaika ceramiczna kiedyś uznawana była za oznakę bogactwa i luksusu Jednak obecnie nie trzeba być finansowym krezusem, by wykorzystać ją do ozdoby swojego wnętrza. Mozaiki ceramiczne to rodzaj niedużych paneli na siatce składających się z maleńkich elementów, które ułożone w całość dają niepowtarzalne wrażenie. Szeroki wybór zarówno kształtów, kolorów, jak i materiałów, z których wykonuje się mozaiki, pozwala zastosować je w każdym pomieszczeniu i w każdym stylu.
 

Płytki ceramiczne mozaika nie powinny być wykorzystywane w pomieszczeniach mokrych na zewnątrz budynków. Natomiast świetnie sprawdzą się one na ścianach i podłogach w łazienkach, salonach, a nawet w sypialniach. Doskonałym rozwiązaniem jest również mozaika ceramiczna do kuchni. Elementy mozaiki mogą stanowić w pomieszczeniu motyw przewodni lub być wykorzystane jedynie jako dodatek dekoracyjny, który z łatwością potrafi wpisać się w styl każdego wnętrza.

Rodzaje mozaik ceramicznych

Już tysiące lat temu odkryto potencjał dekoracyjny mozaiki. W dzisiejszych czasach nastąpił jednak zdecydowany wzrost jej popularności, ponieważ okazało się, że malutkie kolorowe elemenciki potrafią dodać wnętrzu zarówno charakteru oraz elegancji, jak i przytulności. Mozaiki składają się z wielu drobnych elementów wykonanych w przeróżnych kształtach – W ofercie można znaleźć nie tylko klasyczne kwadraty, ale również trójkąty oraz produkty o nieregularnych kształtach, Bardzo popularnym kształtem uwielbianym przez dizajnerów oraz użytkowników, jest mozaika ceramiczna heksagon. Zestawiona z butelkową zielenią, bielą lub czernią dodaje ona pomieszczeniu dystynkcji i elegancji. Jeżeli z kolei lubimy orientalne klimaty, dobrym wyborem będzie mozaika na ścianę w formie arabeski.

Zalety mozaiki ceramicznej

Można je zastosować niemalże w każdym pomieszczeniu w domu, począwszy od łazienki i kuchni, poprzez przedpokój, a kończąc na salonie i tarasie. Mozaiką można pokrywać ściany, podłogi, armaturę łazienkową, lustra i blaty. Interesującym trickiem jest wyłożenie mozaiką dużych powierzchni, co sprawi, że wnętrze nabierze lekkości, znikną ostre krawędzie, płynnie łącząc ze sobą wszystkie formy i optycznie powiększając niewielką łazienkę. Oprócz funkcji dekoracyjnej mozaika ceramiczna dobrze chroni ściany przed zabrudzeniami i wilgocią, a mozaiki podłogowe skutecznie izolują posadzkę.

© 2022 Banyo.pl wszelkie prawa zastrzeżone

pixel