help
Pomoc
Najczęściej zadawane pytania
phone
Infolinia32 445 34 34
pon - pt08:00 - 18:00
mail
info@banyo.pl
Odpisujemy natychmiast

Czarna armatura łazienkowa – sprawdzone sposoby na jej czyszczenie

2022-10-17
Czarna armatura łazienkowa – sprawdzone sposoby na jej czyszczenie

Jak dbać o czarną armaturę łazienkową, aby zachowała nienaganny wygląd przez wiele lat? Czyszczenie ciemnych powłok galwanizowanych lub malowanych wcale nie jest trudne, pod warunkiem że zastosujesz się do zaleceń producentów. O jakich zaleceniach mowa? Sprawdź.

Łazienki z czarną armaturą są piękne, gdy należycie o nie dbasz

Czerń jest jedną z najbardziej cenionych barw w aranżacjach industrialnych i nowoczesnych. To kolor, który współtworzy genialne kontrasty z bielą ściennej ceramiki oraz półkami, wykończonymi w odcieniach naturalnego drewna. Czarna, nowoczesna armatura łazienkowa przyciąga wzrok i zamienia nudne, pozbawione stylu wnętrze w niebanalny projekt.

Spójrz na gustowną Omnires Parma, baterię umywalkową podtynkową czarny mat – to doskonały przykład designerskiej, minimalistycznej armatury. Jak zachować piękno i urok jej elementów? Bardzo ważne jest regularne czyszczenie czarnej baterii za pomocą odpowiednich detergentów.

Czy czarna armatura łazienkowa jest trudna do utrzymania w czystości?

Istnieje wiele nieprawdziwych faktów, dotyczących jakości i konserwacji czarnej armatury. Jednym z takich mitów jest stwierdzenie, że czarne baterie umywalkowe stojące szybko się niszczą i nie ma skutecznego sposobu, by przywrócić im blask. To nieprawda! Czarne powłoki wyczyścisz szybko, bez demontażu i konieczności zakupu drogich myjek i preparatów. Zwróć uwagę na produkt w stylu czarnej baterii Omnires Darling. Czy wiesz, że można ją wyczyścić zwykłą, miękką szmatką i delikatnym środkiem czyszczącym? Sekret udanej pielęgnacji ciemnej armatury polega na tym, że konserwację trzeba przeprowadzać regularnie. Gdy usuwasz brud i zacieki w momencie ich powstawania, na delikatnej, czarnej powierzchni nie zostają żadne ślady.

Czyszczenie ciemnej armatury łazienkowej – dobre praktyki

Jeśli chcesz, by Twoja armatura codziennie wyglądała jak nowa, skorzystaj ze wskazówek producentów i dowiedz się, czym myć czarne baterie. Nie korzystaj z wideo poradników ani forów internetowych, na których często wypowiadają się laicy, którzy nie wiedzą, na czym polega prawidłowa konserwacja czarnej armatury. Czyszczenie baterii przeprowadzaj zawsze zgodnie z instrukcją.

Projektanci marki Grohe, jednego z najbardziej uznanych na świecie producentów armatury, zalecają stosowanie łagodnych środków czyszczących. Marka stworzyła też własny preparat do czarnej armatury – konserwację zrobisz więc w kilka sekund, stosując GROHclean, delikatny i ekologiczny środek, 100% biodegradowalny. Specjaliści z marki Omnires, twórcy stylowej Omnires Y, baterii wannowej 5-otworowej podtynkowej, radzą używać miękkich szmatek oraz naturalnych roztworów wody i środka czyszczącego.

Kamień na czarnej armaturze: czyszczenie

W warunkach podwyższonej temperatury i wilgoci na armaturze szybko tworzą się osady. Jak usunąć kamień z czarnej baterii? Zadanie jest proste: łazienki z czarną armaturą wyczyścisz miękką gąbeczką, nasączoną roztworem wody i kwasku cytrynowego w proporcjach 1:1. Gotowy roztwór rozpyl na baterie wannowe i umywalkowe, odczekaj 5-10 minut, a następnie zmyj preparat i wysusz powierzchnię ściereczką.  

Uwielbiasz czarne zestawy prysznicowe, ale nie chcesz ich instalować w swojej łazience ze względu na powstający na nich kamień? Pamiętaj, że regularnie czyszczone i suszone baterie przez lata zachowują perfekcyjny wygląd. Codzienną pielęgnację łazienki ułatwi Ci również gotowy preparat do czyszczenia czarnej armatury. To środek, który usuwa zabrudzenia i chroni powłoki przed gromadzeniem się kamienia. Eliminator kamienia i plam w formie sprayu wystarczy:

1.    nanieść na zabrudzoną powierzchnię,

2.    odczekać kilka minut (zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu),

3.    zmyć wilgotną szmatką,

4.    starannie wytrzeć baterię do sucha miękką ściereczką (najlepiej bawełnianą lub z mikrofibrą).

Konserwacja czarnych baterii - tego nie rób!

Nowoczesne łazienki z czarną armaturą prezentują się świetnie pod warunkiem, że wiesz, jak o nie zadbać. Jakich błędów najlepiej unikać podczas czyszczenia baterii? Czarną powłokę nietrudno zarysować, więc nigdy nie używaj do mycia:

●        szorstkich gąbek,

●        druciaków,

●        szczoteczek z twardym włosiem,

●        ostrych szmatek lub włókniny ściernej.

Zapomnij też o agresywnych detergentach w postaci rozpuszczalników, wybielaczy i intensywnych kwasów. Zalewanie umywalki octem lub szorowanie malowanej powierzchni pastą ze ścierniwem to karygodne błędy, przez które armatura już po kilku miesiącach użytkowania wygląda na bardzo wysłużoną. Specjaliści z Grohe radzą, by do konserwacji baterii umywalkowych i wannowych nigdy nie stosować uniwersalnych odkamieniaczy. To mocne środki, niszczące zewnętrzną powłokę czarnej armatury. Czyszczenie baterii rzadziej niż 1-2 dni to kolejny błąd, skutkujący narastaniem brudu i tworzeniem się zacieków.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022

© 2024 Banyo.pl wszelkie prawa zastrzeżone

pixel