help
Pomoc
Najczęściej zadawane pytania
phone
Infolinia32 445 34 34
pon - pt08:00 - 18:00
mail
info@banyo.pl
Odpisujemy natychmiast

Jak działa bateria bezdotykowa? Sprawdź wady i zalety tego innowacyjnego rozwiązania!

2024-07-02
Jak działa bateria bezdotykowa? Sprawdź wady i zalety tego innowacyjnego rozwiązania!

Gdzie możemy spotkać baterie bezdotykowe? Armatura z fotokomórką często spotykana jest w centrach handlowych i innych budynkach użyteczności publicznej. Bezdotykowa bateria łazienkowa sprawdzi się jednak także w prywatnych domach i mieszkaniach. Montaż takiej baterii podnosi komfort i higienę użytkowania, a dodatkowo pozwala na większą oszczędność wody w stosunku do klasycznej baterii. Dlaczego baterie bezdotykowe zyskują na popularności? 

Jak działa bateria bezdotykowa?

Bateria bezdotykowa działa dzięki specjalnemu czujnikowi umieszczonemu w jej wnętrzu. Czujnik ten reaguje na ruch ręki przed baterią. Wystarczy zbliżyć dłoń, co powoduje aktywację strumienia wody. Dzięki temu, że bateria jest bezdotykowa, eliminowany jest bezpośredni kontakt z kranem, co przekłada się na wyższy poziom higieny w łazience.

Popularne modele baterii umywalkowych bezdotykowych od takich producentów jak Grohe czy Omnires, są zasilane specjalnym transformatorem, co pozwala na automatyczną regulację temperatury i strumienia wody. Zastosowany specjalny czujnik ruchu – fotokomórka, zapewnia brak kontaktu z dłońmi, jak ma to miejsce w przypadku baterii dotykowej. To dużo wygodniejsze rozwiązanie od baterii jednouchwytowej. 

Wady i zalety baterii bezdotykowych

Korzystanie z baterii bezdotykowych ma wiele zalet, ale warto również wziąć pod uwagę pewne wady tego rozwiązania. Główną zaletą jest zdecydowanie wyższy poziom higieny w łazience, gdyż nie ma bezpośredniego kontaktu z kranem, co jest szczególnie istotne w miejscach użyteczności publicznej.

Modele bezdotykowe pozwalają na wygodę, lecz oczywiście posiadają jakieś wady. W przypadku baterii bezdotykowych należy pamiętać o regularnej wymianie baterii lub akumulatorów, co może wiązać się z pewnymi kosztami. Ponadto, w niektórych przypadkach czujnik ruchu może reagować niezamierzonych ruchy, co może być uciążliwe.

Oszczędność wody to kolejna ważna zaleta baterii bezdotykowych. Dzięki precyzyjnemu sterowaniu strumieniem wody oraz automatycznemu wyłączaniu dopływu wody, baterie te pomagają zmniejszyć zużycie wody w porównaniu z tradycyjnymi bateriami.

Jak zainstalować baterię bezdotykową?

Montaż baterii bezdotykowej nie jest skomplikowany, aczkolwiek wymaga pewnych narzędzi. Do montażu będziesz potrzebować kluczy, wkrętarki oraz poziomnicy, aby zapewnić odpowiednie ustawienie baterii.

Aby poprawnie podłączyć zasilanie do baterii bezdotykowej, należy dokładnie zapoznać się z instrukcją producenta. Większość baterii bezdotykowych wymaga zasilania z transformatora (zasilacza).

Kroki montażu baterii umywalkowej bezdotykowej są z reguły podobne dla większości modeli. Najpierw należy zamocować uchwyt baterii do umywalki, a następnie podłączyć wodę i zasilanie.

Jak utrzymać higienę korzystając z baterii bezdotykowej?

Korzystanie z baterii bezdotykowej jest korzystne dla higieny łazienki, ponieważ eliminuje bezpośredni kontakt z kranem, gdzie mogą gromadzić się bakterie. Regularna konserwacja baterii pozwala utrzymać ją w odpowiednim stanie.

Zaleca się dokonywanie konserwacji baterii bezdotykowej co jakiś czas, w celu zapewnienia właściwego działania czujnika oraz zapobiegania ewentualnym awariom. Baterie bezdotykowe są uważane za bardziej higieniczne ze względu na brak konieczności bezpośredniego dotykania kranu, co wpływa pozytywnie na poziom higieny w łazience.

Czy bateria bezdotykowa to innowacja w aranżacji łazienki?

Baterie bezdotykowe to zdecydowanie innowacyjne rozwiązanie, które wpływa nie tylko na higienę, ale także na design łazienki. Dzięki swojemu nowoczesnemu wyglądowi, baterie te doskonale współgrają z nowoczesnymi aranżacjami łazienek.

Funkcje takie jak automatyczne włączanie i wyłączanie strumienia wody oraz możliwość regulacji temperatury bez konieczności dotykania kranu, zapewniają wyjątkowy komfort użytkowania baterii bezdotykowej.

Bateria bezdotykowa pasuje zarówno do łazienek o minimalistycznym designie, jak i do tych utrzymanych w bardziej klasycznym stylu. Dostępne modele baterii bezdotykowych umożliwiają dopasowanie do różnych aranżacji wnętrz.

Sprawdź nowoczesne baterie umywalkowe bezdotykowe w sklepie Banyo

W sklepie Banyo znajdziesz nowoczesne baterie umywalkowe bezdotykowe, które są nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale także pomagają zaoszczędzić wodę. Dzięki technologii bezdotykowej baterie te reagują na ruch ręki, co eliminuje konieczność dotykania ich palcami, co z kolei wpływa na higienę w łazience. Baterie elektroniczne pozwalają kontrolować temperaturę wody oraz czas jej przepływu, co również wpływa na oszczędność wody i energii. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje rachunki za wodę nie będą zaskoczeniem. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie nowoczesnych baterii umywalkowych bezdotykowych i skonsultować się z naszymi ekspertami, którzy pomogą Ci dobrać odpowiedni model do Twoich potrzeb. Zapraszamy do sklepu Banyo! 

Bezdotykowe baterie umywalkowe to przyszłość. Tego typu baterie ze względu na komfort i higienę będą wybierane coraz częściej. Wciąż zastanawiasz się, czy warto montować specjalne baterie elektroniczne w swojej toalecie lub łazience? Skontaktuj się z naszymi doświadczonymi handlowcami, którzy sprawdzą, czy taki zakup będzie dobrym wyborem dla Twojego domu.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2024

© 2024 Banyo.pl wszelkie prawa zastrzeżone

pixel