help
Pomoc
Najczęściej zadawane pytania
phone
Infolinia32 445 34 34
pon - pt08:00 - 18:00
mail
info@banyo.pl
Odpisujemy natychmiast

Jak uzyskać efekt betonu na ścianie?

2021-09-20
Jak uzyskać efekt betonu na ścianie?

Beton jest przede wszystkim materiałem konstrukcyjnym. Wykonuje się z niego podciągi, słupy, stropy, belki, a nawet całe ściany. Jego powierzchnia najczęściej jest dodatkowo wykańczana, szczególnie w przypadku domów czy mieszkań. Jednak coraz częściej naturalny wygląd betonu jest eksponowany. Modne style wnętrzarskie, takie jak styl industrialny, nowoczesny, minimalistyczny, czy styl nowojorski korzystają z niepowtarzalnego wyglądu betonowych powierzchni. Jak wprowadzić je do wnętrza i jak uzyskać efekt betonu na ścianie?

Mało prawdopodobne jest by ściany naszego domu lub apartamentu, były wykonane z betonu. O wiele częściej spotykane są materiały murowe, takie jak różnego rodzaju pustaki lub cegły, które pokryto warstwą tynku. A nawet jeśli ściana jest wykonana z betonu, to pozostawienie jej w takiej formie rodzi dodatkowe wyzwania, takie jak, chociażby kwestia ukrycia przewodów instalacji elektrycznej czy konieczność odpowiedniej impregnacji powierzchni betonu. Ponadto by beton konstrukcyjny wyglądał dobrze we wnętrzu, musi być wykonany z jak największą starannością. Niezbędne jest odpowiednie zaszalowanie. O wiele łatwiejszym, ale też praktyczniejszym i po prostu lepszym rozwiązaniem jest uzyskanie efektu betonu na ścianie poprzez zastosowanie odpowiednich okładzin. Płytki imitujące beton to bardzo ciekawa i trwała propozycja. Takie płyty gresowe lub ceramiczne idealnie odwzorowują naturalny beton, wnosząc jednocześnie wszystkie zalety, jakie mają płytki. Jak zastosować ten materiał we wnętrzach? Jakie daje nam możliwości aranżacyjne? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu bliżej.

Wszechstronne płytki imitujące beton

Płytki inspirowane wyglądem betonu to produkt obecny w ofercie każdego uznanego producenta ceramiki. Są one zaprojektowane z najwyższą starannością, by jak najwierniej oddać wygląd betonu architektonicznego. Jest to możliwe dzięki odpowiednim wzorom płytek. Bardzo dużą rolę odgrywa także powierzchnia płytki z wyraźną strukturą betonu. Płytki są dostępne w wykończeniu zarówno matowym jak i połyskującym. Dostępnych jest także wiele formatów, które umożliwiają stworzenie różnorodnych kompozycji. Poznajmy kilka inspiracji z wykorzystaniem płytek betonowych.

Inspirujący efekt betonu na ścianie

Beton możemy wprowadzić do praktycznie każdego wnętrza. Ciepła barwa i ciekawa faktura płytki Saloni Interni Rev. Cenere 40 x 120 cm świetnie sprawdza się jako wykończenie fragmentu ściany. Na poniższej wizualizacji wykończono nią całą ścianę za kanapą. Strukturalna powierzchnia płytki i beżowa barwa dobrze współgrają z resztą elementów wyposażenia tego przytulnego i nowoczesnego salonu. Całości dopełnia podłoga, na której zastosowano nieco ciemniejsze płytki podłogowe również inspirowane wyglądem betonu.

Inne strukturalne płytki, imitujące beton to chociażby model Azulejos Benadresa Nickon Steel Han 40 x 120 cm. Te płytki ścienne zostały wykonane z najwyższej jakości hiszpańskiej ceramiki. Sprawdzą się w takich pomieszczeniach jak łazienka, salon, kuchnia, oraz przedpokój.

Kolejna ciekawa propozycja od hiszpańskiego producenta Keraben to płytka Rue de Paris Concept Blanco 40 x 120 cm. Utrzymana w tonacji jasnego betonu z rysunkiem podziału na mniejsze płytki, nada wnętrzu nieco rustykalnego charakteru. 

Płytka Cerrad Softcement Silver 60 x 60 cm to model w klasycznym kwadratowym formacie. Jest to płytka uniwersalna, nadająca się zarówno na podłogę jak i na ścianę. Jej wygląd to esencja betonu. Jasnoszara, matowa, z widocznymi zmianami barwy i wyraźną strukturą oddaje wygląd prawdziwego betonu jak mało który materiał. Na poniższej aranżacji łazienki ta płytka stanowi wykończenie znacznej części ścian. Biała ceramika i wanna wolnostojąca wygląda na jej tle wyjątkowo. Całość podkreślono kontrastową, granatową farbą ścienną.

Inną propozycją płytki inspirowanej wyglądem betonu od firmy Cerrad jest model Softcement White 60 x 120 cm. Ta płytka również nadaje się na wykończenie zarówno podłogi jak i ścian. Wykończona nimi łazienka z poniższej wizualizacji została utrzymana w tonacji jasnej szarości.

Płytki imitujące beton sprawdzą się w wielu pomieszczeniach. Dzięki nim ściana może się stać wyjątkową ozdobą. Beton bardzo dobrze komponuje się ze ścianami wykończonymi białym kolorem. Pasuje do niego również uniwersalna czerń. Meble i dodatki z drewna również świetnie się sprawdzą. Dlatego płytki betonowe można zestawić z płytkami drewnopodobnymi. Płytki inspirowane wyglądem betonu to bardzo uniwersalny i pasujący do wielu wnętrz materiał.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

© 2024 Banyo.pl wszelkie prawa zastrzeżone

pixel