help
Pomoc
Najczęściej zadawane pytania
phone
Infolinia32 445 34 34
pon - pt08:00 - 18:00
mail
info@banyo.pl
Odpisujemy natychmiast

Jaki zestaw natryskowy wybrać? Zestawy prysznicowe w naszym sklepie internetowym — kompletny wybór baterii i deszczownic do łazienki

2024-06-28
Jaki zestaw natryskowy wybrać? Zestawy prysznicowe w naszym sklepie internetowym — kompletny wybór baterii i deszczownic do łazienki

Jak ważny jest dobór właściwego zestawu prysznicowego dla komfortu podczas kąpieli? Odpowiedni zestaw prysznicowy może znacząco wpłynąć na jakość codziennych rytuałów kąpielowych. Jak sprawić, by Twoja strefa prysznicowa była zarówno komfortowa, jak i funkcjonalna? Sprawdźmy najlepsze zestawy prysznicowe dostępne na rynku. 

Co wchodzi w skład zestawu prysznicowego?

Co wchodzi w skład zestawu prysznicowego? W skład zestawu prysznicowego mogą wchodzić różne elementy armatury do prysznica, które można zamówić i zamontować w łazience. Producenci proponują różne warianty zestawów prysznicowych, m.in. zestaw prysznicowy natynkowy z deszczownicą, natynkowy z deszczownicą i baterią, czy zestaw prysznicowy natynkowy z deszczownicą i baterią termostatyczną. Możliwy jest również wybór zestawu prysznicowego podtynkowego z deszczownicą lub deszczownicą i baterią prysznicową termostatyczną. Przyjrzyjmy się bliżej, co może wchodzić w skład klasycznego zestawu.

Uchwyt

Element mocujący, który pozwala na przymocowanie słuchawki prysznicowej do ściany, umożliwiając regulację wysokości i kąta strumienia wody. Uchwyt może być stały lub przesuwny na drążku.

Drążek prysznicowy

Pionowy element montowany do ściany, na którym można przesuwać uchwyt słuchawki prysznicowej. Umożliwia dostosowanie wysokości prysznica do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Bateria

Urządzenie do regulacji przepływu i temperatury wody, często wyposażone w dwa pokrętła – jedno do regulacji temperatury, drugie do regulacji strumienia. Może być standardowa lub termostatyczna, co zapewnia stałą temperaturę wody.

Wąż prysznicowy

Elastyczny przewód łączący słuchawkę prysznicową z baterią, który umożliwia swobodne manewrowanie słuchawką podczas kąpieli. Węże prysznicowe są zazwyczaj wykonane z trwałych materiałów, odpornych na zginanie i skręcanie.

Główka prysznicowa

Ruchomy element, z którego wypływa woda, montowany na końcu węża prysznicowego. Główki prysznicowe mogą mieć różne tryby strumienia, od delikatnego deszczu po silny masaż wodny.

Deszczownica

Duża, stała głowica prysznicowa montowana na suficie lub ścianie, która tworzy szeroki strumień wody, przypominający deszcz. Zapewnia luksusowe doznania podczas kąpieli dzięki równomiernemu rozłożeniu wody.

Termostat

Urządzenie, które automatycznie reguluje i utrzymuje stałą temperaturę wody, eliminując nagłe zmiany ciepła podczas kąpieli. Jest szczególnie przydatny dla bezpieczeństwa, chroniąc przed poparzeniami i nagłymi ochłodzeniami.

Zestaw prysznicowy podtynkowy do kabiny prysznicowej — minimalistyczny i funkcjonalny zestaw natryskowy

Jednym z popularnych rozwiązań jest zestaw prysznicowy podtynkowy, który pozwala na skrycie zaworu i innych elementów, tworząc minimalistyczną estetykę łazienki. Dodatkowo, taki system pozwala także na łatwiejsze utrzymanie czystości, ponieważ nie ma zewnętrznych elementów, które mogłyby się brudzić lub zbierać osad.
Zestaw prysznicowy podtynkowy składa się z głowicy natrysku, zaworu termostatycznego, dysz natrysku, uchwytu na słuchawkę prysznicową oraz panelu sterującego. Montaż tego rozwiązania wymaga jednak specjalistycznej wiedzy i umiejętności, dlatego warto skonsultować się z fachowcem przed podjęciem decyzji o jego zakupie i instalacji. Ogólnie rzecz biorąc, zestaw prysznicowy podtynkowy jest doskonałym wyborem dla osób ceniących nowoczesny design i minimalizm w łazience, a także dbających o estetykę i funkcjonalność swojej przestrzeni kąpielowej. 

Bateria z deszczownicą — komfort prysznica dostosowany do indywidualnych potrzeb

Wybierając zestaw prysznicowy, warto zastanowić się nad opcją z deszczownicą. Tego typu rozwiązanie zapewnia przyjemne doznania podczas prysznica, dzięki szerokiemu strumieniowi wody. Deszczownica sprawia, że woda równomiernie spływa na całe ciało, co zapewnia uczucie relaksu i komfortu. Dodatkowo, taka głowica prysznicowa może być wyposażona w funkcję regulacji strumienia wody oraz temperatury, co pozwala dostosować prysznic do własnych preferencji.
Jeśli zależy Ci na luksusowym doświadczeniu podczas codziennej kąpieli, warto rozważyć właśnie zakup zestawu prysznicowego z deszczownicą. Możesz wybierać spośród różnych modeli, kształtów i rozmiarów deszczownic, dopasowując je do stylu i wymiarów Twojej łazienki.
Pamiętaj jednak, że zestaw prysznicowy z deszczownicą może być droższy niż standardowe rozwiązania. Warto jednak zainwestować w jakościowe produkty, które zapewnią Ci długotrwałą przyjemność z użytkowania i polepszą jakość Twojej codziennej kąpieli.  

Zestaw prysznicowy z baterią termostatyczną — bezpieczeństwo i mniejsze zużycie wody

Termostatyczny zestaw prysznicowy umożliwia utrzymanie stałej temperatury wody, co zwiększa wygodę korzystania z prysznica. Zestaw prysznicowy składa się z termostatu, który pozwala regulować temperaturę wody oraz głowicy prysznicowej, która umożliwia wygodne dostosowanie strumienia wody do własnych potrzeb. Dzięki temu można uniknąć nagłych zmian temperatury, co chroni skórę przed poparzeniami i zapewnia komfort podczas korzystania z prysznica.
Termostatyczny zestaw prysznicowy może także oszczędzać wodę poprzez precyzyjne ustawienie temperatury i natężenia strumienia wody. Dzięki temu nie musimy tracić czasu na ręczne dopasowywanie ustawień prysznica, co sprawia, że korzystanie z niego staje się jeszcze bardziej wygodne i efektywne.
Warto zainwestować w termostatyczny zestaw prysznicowy, aby cieszyć się przyjemnymi i bezpiecznymi kąpielami oraz zyskać oszczędności w zużyciu wody. Dzięki niemu możemy być pewni, że nasze prysznice będą zawsze komfortowe i dostosowane do naszych indywidualnych preferencji. 

Bateria prysznicowa do Twojej łazienki — natynkowa, czy podtynkowa?

Aby dobrać odpowiedni zestaw prysznicowy do swojej łazienki, należy zwrócić uwagę na rodzaj baterii. W naszym sklepie internetowym znajdziesz różnorodne opcje, które można dopasować zarówno do stylu łazienki, jak i preferencji użytkownika. Wariant podtynkowy zapewnia niewidoczny dostęp do instalacji wodnej, zaś model natynkowy stanowi klasyczne, eleganckie rozwiązanie. Jeśli nie jesteś zdecydowany, które rozwiązanie wybrać — skontaktuj się z naszymi doświadczonymi handlowcami, którzy pomogą Ci w odpowiednim doborze armatury do Twojego wnętrza. 

Zestaw prysznicowy z deszczownicą — jak wybrać odpowiedni zestaw prysznicowy?

Przy wyborze deszczownicy do zestawu natryskowego warto zwrócić uwagę na rozmiar oraz funkcje. Deszczownica może być nie tylko praktycznym elementem, ale także designerskim dodatkiem do łazienki. Dodatkowo, do zestawu prysznicowego można dobrać różnorodne akcesoria, takie jak uchwyty i węże prysznicowe, aby stworzyć kompleksowe rozwiązanie.

Jaki zestaw prysznicowy wybrać i jak go zamocować?

Montaż zestawu natryskowego we własnej łazience nie musi być skomplikowany. Poprawne zamocowanie uchwytu prysznicowego oraz drążka prysznicowego jest kluczowe dla komfortu podczas kąpieli. Montaż zestawu prysznicowego jest prosty, jeśli wybierzesz odpowiedni zestaw dostosowany do Twoich potrzeb (np. z drążkiem, natynkowy, podtynkowy). Przy montażu ważne jest użycie odpowiednich narzędzi (wiertarka, śrubokręt, poziomica) oraz staranne zaznaczenie punktów montażowych na ścianie. Upewnij się, że zestaw jest solidnie przymocowany, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo podczas kąpieli.

Stylistyka i różne wykończenia komfortowych zestawów prysznicowych

W dzisiejszych czasach trendy w designie zestawów prysznicowych ewoluują, oferując szeroki wybór wzornictw baterii prysznicowych. Nowoczesne zestawy prysznicowe nie tylko wpływają na estetykę łazienki, ale także na jej funkcjonalność. Dzięki różnym akcesoriom, takim jak słuchawki czy węże prysznicowe, można dostosować zestaw do własnych potrzeb. Czarny mat to kolor, który dominuje w aktualnym sezonie zakupowym. 

Zestawy prysznicowe marek klasy premium

Jakie zestawy oferują renomowane marki? Poznaj szeroki asortyment armatury łazienkowej dostępnej w naszym sklepie. Z naszymi produktami bez trudu stworzysz  aranżację łazienki, o której marzysz. Posiadamy zestawy natynkowe i podtynkowe, które oferują większe możliwości Twojej strefie prysznicowej. Czym te zestawy różnią się? Sprawdźmy kilka opcji dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Gotowe zestawy prysznicowe Hansgrohe

Zestaw prysznicowy Hansgrohe Croma Select E z drążkiem 90 cm jest przeznaczony do instalacji w łazience i pozwala na wygodne i przyjemne korzystanie z prysznica, zapewniając jednocześnie oszczędność wody i energii. Chromowane wsporniki ścienne zapewniają łatwy montaż. Zestaw prysznicowy pozwala również wybierać pomiędzy trzema rodzajami strumienia.

Duravit — baterią prysznicową termostatyczną slim w zestawie prysznicowym Showe System Shelf

Duravit Shower System Shelf 1050 z termostatem, doskonale łączy funkcjonalność, wygodę i nowoczesny design. To kompleksowe rozwiązanie prysznicowe, które zapewni Ci niezapomniane doznania podczas kąpieli.

Kolumna prysznicowa Grohe w kolorze chromu

Kompletny natynkowy zestaw prysznicowy z serii Euphoria / SmartControl marki Grohe jest przeznaczony do instalacji w łazience i pozwala na wygodne oraz przyjemne korzystanie z prysznica, zapewniając jednocześnie oszczędność wody i energii. Zestaw ten obejmuje baterię termostatyczną SmartControl, która umożliwia precyzyjne ustawienie temperatury oraz intensywności strumienia wody, co zapewnia komfortowe i bezpieczne użytkowanie. Kolumna z deszczownicą wielofunkcyjną, która jest częścią zestawu, oferuje trzy różne rodzaje natrysku: SmartRain (oszczędzający wodę delikatny deszcz), deszcz (miękki, równomierny strumień) oraz Jet (skoncentrowany strumień wody).

Klasyczny zestaw prysznicowy z baterią podtynkową Deante

Komplet podtynkowego natrysku z serii Alpinia został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie funkcjonalność, estetykę, nowoczesność i wygodę w łazience. Prezentowany tutaj zestaw natrysku charakteryzuje się eleganckim chromowanym wykończeniem i charakterystycznymi dla kolekcji Alpinia, estetycznymi liniami, spełniając oczekiwania tych, którzy poszukują trwałych i estetycznych rozwiązań do swojej łazienki. Montaż podtynkowy zapewnia minimalistyczny wygląd natrysku, ukrywając nieestetyczne elementy armatury, takie jak rury, kolanka i złączki. Dzięki temu pozostają widoczne jedynie eleganckie, chromowane elementy baterii – wylewka z głowicą natryskową, obudowa z dźwignią i przełącznikiem natrysku oraz 3-funkcyjna słuchawka prysznicowa.

Baterie wannowe, prysznicowe i zestawy w asortymencie naszego sklepu Banyo

Nasz sklep internetowy oferuje kompleksowy wybór zestawów prysznicowych, które gwarantują komfort i funkcjonalność. Zaletą naszych produktów jest wysoka jakość wykonania oraz możliwość wyboru baterii z deszczownicą, co znacznie ułatwia codzienne korzystanie z prysznica. Posiadamy zarówno produkty z kategorii wyposażenia łazienek, jak i elementy montażowe do nich. Opinie naszych klientów potwierdzają, że zestawy prysznicowe dostępne w naszym sklepie spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. W sklepie Banyo możesz dobrać do swojej kabiny prysznicowej wszystko to, czego potrzebujesz!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2024

© 2024 Banyo.pl wszelkie prawa zastrzeżone

pixel