help
Pomoc
Najczęściej zadawane pytania
phone
Infolinia32 445 34 34
pon - pt08:00 - 18:00
mail
info@banyo.pl
Odpisujemy natychmiast

Miska WC bez kołnierza czy tradycyjna?

2021-12-16
Miska WC bez kołnierza czy tradycyjna?

Dbałość o higienę oraz łatwość w utrzymaniu toalety w czystości są dla większości z nas priorytetowe. Liczy się także zmniejszenie zużycia wody, które koresponduje z ekologicznym i ekonomicznym podejściem do życia. Producenci ceramiki łazienkowej zauważają te trendy i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom Klientów. Właśnie dlatego nowoczesne WC podwieszane ze spłuczkami oferującymi możliwość regulacji ilości wody służącej do spłukiwania, cieszą się taką popularnością. Z tych samych powodów coraz więcej montowanych misek WC w naszych łazienkach i toaletach to model bezkołnierzowe. Czym się charakteryzuje taka miska?

Bezkołnierzowa misa WC — czym się charakteryzuje?

Zanim opiszemy, co kryje się za pojęciem miska WC bez kołnierza, scharakteryzujmy pokrótce budowę tradycyjnej miski. Jej bryła jest tak ukształtowana, że na jej obwodzie znajduje się zawinięcie. Jego celem jest rozprowadzenie oraz powstrzymanie wody, którą spłukujemy toaletę przed wylewaniem się. Jednak istotną wadą tego rozwiązania jest fakt, że do tego wywinięcia jest utrudniony dostęp, na przykład w celu czyszczenia. Wynikające z takiego ukształtowania zakamarki są siedliskiem dla groźnych bakterii i innych niechcianych zanieczyszczeń. Dodatkowo tradycyjne miski WC nie zawsze zapewniają równomierną dystrybucję wody. Zwiększa to jej zużycie, czyli przekłada się na mniejszą ekologię. Tradycyjne miski mają niestety kilka istotnych wad, których zniwelowanie wymaga od nas ciężkiej pracy, by utrzymać je we względnej czystości. Oczywiście to rozwiązanie sprawdzało się przez dziesiątki lat i nadal zdaje egzamin. Jednak na rynku dostępne są lepsze rozwiązania.

Czy dbanie o toaletę może być prostsze? Na szczęście tak. Z pomocą przychodzą omawiane miski WC bez kołnierza czy inaczej bez rantu. A jak wygląda jej budowa? Jej krawędź jest tak wyprofilowana, że pomimo braku zawinięcia obwodowego woda przy spłukiwaniu nie rozlewa się poza miskę. Jest to także zasługa odpowiednio zaprojektowanych dysz wprowadzających wodę. Producenci ceramiki mają na to różne autorskie sposoby. Jedni kierują strumień wody na boki, inni rozbijają go na dwie strony za pomocą wyprofilowanego elementu miski. Wszystko to ma na celu wydajne i dokładne spłukiwanie przy jak najmniejszym zużyciu wody. Woda ze spłuczki podtynkowej dostaje się do wnętrza miski z dużą szybkością. Dzięki temu dociera do wszystkich jej zakamarków. Gwarantuje to optymalne spłukiwanie wnętrza miski WC. Jednak jest to ogólny i pobieżny opis tych rozwiązań. Zasada ich działania jest znana producentom, którzy poświęcają wiele czasu na badania i testy działania poszczególnych rozwiązań. Każdy producent w inny sposób nazywa swój system. Przykładowo w misce WC Sfera NF 54 od renomowanego włoskiego producenta firmy Catalano zastosowano autorski system NewFlush, który zapewnia ciche i wydajne spłukiwanie możliwie małą ilością wody. Oczywiście ta miska WC nie posiada kołnierza.

WC podtynkowe występują w wielu różnych wzorach i formach. Inną propozycją miski bezrantowej jest model Hidra Kiub. To miska WC podwieszana i bezkołnierzowa o wymiarach 54 x 36,5 cm. Jest to wyrób cechujący się nieco bardziej prostokątnymi kształtami.

Szukając bezkołnierzowej toalety do naszej łazienki lub toalety, warto zdecydować się na gotowe zestawy WC składające się z miski i deski oraz uzupełnić je o dedykowany stelaż podtynkowy i przycisk spłukujący. Praktycznie wszyscy uznani producenci, jak na przykład Villeroy & Boch posiadają w swojej ofercie takie zestawy. Miska WC Avento z deską wolnoopadającą to dostępny w przystępnej cenie zestaw produktów o bardzo wysokiej jakości.

Sposoby na krystaliczną czystość miski WC

Brak kołnierza w misce WC oznacza dużo korzyści. Przede wszystkim umożliwia łatwe utrzymanie czystości. Jednak to nie jedyny sposób na krystalicznie czystą i błyszczącą powłokę miski WC. Producenci ceramiki łazienkowej prześcigają się w tworzeniu powłok uszlachetniających, które zapewnią, że elementy wyposażenia naszej łazienki będą zawsze śnieżnobiałe. Ich zadaniem jest dodatkowa ochrona przed nalotem kamienia, powstawaniem siedlisk bakterii, a nawet przed zarysowaniami. Wiele wyrobów posiada takie powłoki w standardzie, a inni producenci oferują je opcjonalnie. Dlatego wybierając ceramikę łazienkową, warto sprawdzić i postawić na produkty z dodatkowym zabezpieczeniem.

Miska WC bez kołnierza — ile kosztuje?

Proces wytwarzania misek bezkołnierzowy jest bardzo zbliżony do produkcji tych tradycyjnych. W związku z tym ceny miski WC bez kołnierza nie odbiegają od cen tych z obwodowym wywinięciem. Toaletę wysokiej jakości można kupić już od 600 zł. Pamiętajmy jednak, że wybór jest ogromny. Producenci wiedzą, że miski bez kołnierza się przyjęły, dlatego oferują wiele różnych modeli.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021

© 2024 Banyo.pl wszelkie prawa zastrzeżone

pixel