help
Pomoc
Najczęściej zadawane pytania
phone
Infolinia32 445 34 34
pon - pt08:00 - 18:00
mail
info@banyo.pl
Odpisujemy natychmiast

Miska WC z powłoką antybakteryjną — nowy standard higieny w toaletach

2024-02-16
Miska WC z powłoką antybakteryjną — nowy standard higieny w toaletach

Miska WC z powłoką antybakteryjną to najbardziej higieniczne i oszczędne rozwiązanie. Poznaj nowy standard higieny w łazience dzięki innowacyjnemu szkliwu. Mniej detergentów, więcej czystości.

Miski WC są powszechnie używane w naszym codziennym życiu, a więc oczekujemy od naszych toalet, by były one higieniczne i oszczędne. Jednak tradycyjne miski WC często gromadzą bakterie i zabrudzenia, co stanowi potencjalne zagrożenie dla naszego zdrowia. Właśnie dlatego warto rozważyć zakup toalety z powłoką antybakteryjną. Czym jest miska WC z powłoką antybakteryjną i jakie korzyści zdrowotne wynikają z jej używania?

Co to jest miska WC z powłoką antybakteryjną?

Miska WC z powłoką antybakteryjną to innowacyjne rozwiązanie, które ma na celu zapobieganie gromadzeniu się bakterii na jej powierzchni. Powłoka antybakteryjna przeważnie jest specjalnym, utwardzonym tworzywem naniesionym na ceramikę misy. Jest to rodzaj ochronnej warstwy, która działa jak tarcza, eliminując bakterie i utrudniając przywieranie brudu.

Jak działa powłoka antybakteryjna na misce WC?

Powłoka antybakteryjna na misce WC działa poprzez uwalnianie zabójczych jonów srebra, które blokują rozwój i namnażanie się drobnoustrojów. Bakterie, takie jak E. coli czy Salmonella, które mogą powodować szereg chorób, mają trudność w przetrwaniu na powierzchni misy WC z powłoką antybakteryjną.

Czym się różni miska WC z powłoką antybakteryjną od tradycyjnej misy WC?

Miska WC z powłoką antybakteryjną różni się od tradycyjnej misy pod względem higieny i łatwości utrzymania w czystości. Powłoka antybakteryjna utrudnia rozwój bakterii i zapewnia długotrwałą ochronę przed ich namnażaniem się. Tradycyjna misa WC może być trudniejsza do wyczyszczenia i nie posiada takiej samej ochrony przed rozwojem bakterii.

Jakie są zalety miski WC z powłoką antybakteryjną?

Miska WC z powłoką antybakteryjną ma wiele zalet. Po pierwsze, zapewnia bardziej higieniczne warunki, redukując ryzyko zakażeń bakteryjnych. Po drugie, łatwiej utrzymać ją w czystości dzięki odporności na gromadzenie brudu. Po trzecie, powłoka antybakteryjna jest trwała i nie ulega zniszczeniom pod wpływem środków chemicznych stosowanych do jej czyszczenia. To sprawia, że miska z powłoką antybakteryjną jest bardziej ekonomiczna i trwała.

Czy miska WC z powłoką antybakteryjną może być wisząca?

Tak, taka toaleta może być wykonana również w wersji wiszącej. Wówczas miska mocowana jest do ściany i nie ma konieczności stawiania jej na podłodze. Jest to rozwiązanie idealne dla łazienek, gdzie oszczędność miejsca jest istotna.

Czym się różni miska WC typu rimless od zwykłej miski WC?

Miska WC typu rimless różni się od tradycyjnej miski WC brakiem rantu, który zwykle znajduje się na krawędzi wewnątrz misy. W takiej misce woda spływa równomiernie po całej powierzchni bez możliwości zatrzymania się wewnątrz. Dzięki temu jest ona łatwiejsza do utrzymania w czystości i zapewnia większą higienę.

Jak dbać o miskę WC z powłoką antybakteryjną?

Aby utrzymać miskę WC z powłoką antybakteryjną w czystości i zapewnić jej długotrwałą ochronę, należy regularnie czyścić ją co najmniej raz w tygodniu. Można używać do tego domowych środków czystości lub specjalnych detergentów, które są bezpieczne dla powłoki antybakteryjnej.

Czy można używać dowolnego detergentu do czyszczenia miski WC z powłoką antybakteryjną?

Aby zachować skuteczność powłoki antybakteryjnej miseczki WC, zaleca się używanie środków czystości, które nie zawierają agresywnych substancji chemicznych. Detergenty przeznaczone do ceramiki sanitarnej lub specjalne środki do czyszczenia miski WC są najbezpieczniejszym wyborem.

Czy miska WC z powłoką antybakteryjną jest odporna na gromadzenie brudu?

Tak, miska WC z powłoką antybakteryjną jest odporna na gromadzenie brudu właśnie dzięki swojej specjalnej powłoce. Bakterie mają trudność w przywieraniu do jej powierzchni, co ułatwia czyszczenie i zapewnia większą higienę. Jednakże, w celu utrzymania maksymalnej czystości, ważne jest regularne czyszczenie misy nawet w przypadku jej powłoki antybakteryjnej.

Wyposażenie łazienki z powłoką na powierzchni ceramiki

Utrzymanie toalety w czystości bez używania agresywnych środków chemicznych to marzenie każdej pani domu. Konieczność używania dużej ilości detergentów źle wpływa na skórę dłoni, a więc zmusza do pracy w rękawiczkach. Dzięki specjalnym powłokom sprzątanie nie jest już tak trudne, nie wymaga użycia silnych środków, używa się mniej detergentów, a samo czyszczenie jest proste i szybkie. Dzięki temu możemy spożytkować naszą energię na inne czynności domowe. Na rynku znajduje się wiele popularnych antybakteryjnych modeli misek lub desek sedesowych od renomowanych producentów. Przyjrzyjmy się kilku autorskim powłokom sanitarnym.

Miski WC z powłoką antybakteryjną CataGlaze od marki Catalano

Marka Catalano w swoim laboratorium stworzyła innowacyjną powłokę ceramiczną Cataglaze®. Powłoka ta charakteryzuje się niezwykłymi właściwościami antybakteryjnymi. Szkliwo Cataglaze® jest odporne na osadzanie się kamienia, co znacząco ułatwia czyszczenie. Powłoka posiada również silne działanie antybakteryjne zdolne do zabijania bakterii. Skuteczność nowej formuły jest potwierdzona certyfikatem ISO 22196.

Cataglaze® to przełomowe szkliwo, które rewolucjonizuje świat ceramiki. Stosowane podczas procesu produkcyjnego, doskonale łączy się z ceramiką podczas wypalania w temperaturze 1250°C. Dzięki temu powierzchnie pokryte Cataglaze® są nie tylko niezwykle gładkie i jasne, ale także wyjątkowo odporne na działanie substancji chemicznych oraz osadzanie się kamienia i bakterii. To kompleksowe rozwiązanie bakterioodporne, poprawiające higienę powierzchni i zapewniające trwały blask, który przewyższa tradycyjne metody obróbki ceramiki.

Powłoką Cataglaze® pokrywane są praktycznie wszystkie uznane produkty Catalano wykonane z ceramiki — od toalet po umywalki. Jedną z serii produktowych wyposażonych w tę  powłokę ochronną jest kolekcja Catalano Sfera, której model miski WC NF 54 widzimy poniżej. 

Niezwykła trwałość to kolejny atut Cataglaze®. Dzięki mikrostrukturze cząsteczek utrzymuje się ono dłużej niż standardowe szkliwo, zapewniając jakość na lata. Co więcej, Cataglaze® wpisuje się w filozofię firmy Catalano, stanowiąc integralną część holistycznego programu zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom powłoka przyczynia się do ograniczenia zużycia detergentów i wody podczas procesów czyszczenia, co sprawia, że każdy produkt jest bardziej przyjazny dla środowiska.

Grohe PureGuard — WC z powłoką ochronną z serii Euro Ceramic

Również znana i ceniona marka Grohe posiada swoją innowacyjną technologię PureGuard®, która podnosi standardy czystości i trwałości w ceramice łazienkowej. Dzięki niej kolekcje Euro Ceramic oraz Cube Ceramic zachwycają nie tylko estetyką, ale przede wszystkim wytrzymałymi, lśniącymi powłokami, które są prawdziwą oazą higieny.

Technologia Grohe PureGuard® to nie tylko zwykła powłoka. To zaawansowany system, w którym trwałe jony o działaniu antybakteryjnym skutecznie zapobiegają rozwojowi niechcianych drobnoustrojów, dbając o higienę Twojej toalety. Dzięki temu nawet po wielokrotnym użytkowaniu, ceramika pozostaje czysta i świeża, co daje Ci spokój i poczucie komfortu.

Gładka powłoka, charakterystyczna dla technologii PureGuard®, nie tylko sprawia, że powierzchnia jest lśniąca i przyjemna w dotyku, ale również uniemożliwia przyleganie nieczystości oraz osadzanie się kamienia. To oznacza, że czyszczenie toalety staje się niezwykle proste i szybkie, pozwalając zaoszczędzić czas i energię na codziennych obowiązkach. Jedną z takich toalet jest widoczny poniżej model 39328000.

Za sprawą technologii PureGuard®, Grohe ponownie udowadnia swoje zaangażowanie w innowacje i dbałość o komfort oraz higienę użytkowników, tworząc produkty, które nie tylko spełniają, ale również przewyższają oczekiwania. 

Duravit — technologia Rimless i powłoka Hygieneglaze

Duravit znalazł odpowiedź na pytanie jak ułatwić utrzymanie higieny w toalecie. Jest to HygieneGlaze®. Innowacyjne szkliwo ceramiczne HygieneGlaze® skutecznie zabija bakterie i zarazki.

HygieneGlaze® nie jest powłoką powierzchniową. HygieneGlaze® jest szkliwem ceramicznym, trwale połączonym z ceramiką w procesie wypalania, zapewniając ciągłą ochronę i długotrwałą skuteczność. Testy przeprowadzone przez Instytut Higieny i Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie w Bonn potwierdzają, że HygieneGlaze zabija bakterie z niemal bezprecedensową skutecznością 99,9%. Bez bakterii, długotrwale, pewnie — dzięki HygieneGlaze® marka Duravit wprowadza nowy standard higieny do łazienki. Technologię tę zastosowano m.in. w serii Duravid D-Neo, którą reprezentuje poniżej widoczny model 45770900A1.

HygieneGlaze® to innowacyjna powłoka, która jest integralnie połączona ze szkliwem ceramicznym, a następnie trwale z ceramiką w procesie wypalania. Poniższa wizualizacja prezentuje różnicę między rozwojem bakterii i drobnoustrojów, takich jak pałeczka okrężnicy i bakterie fekalne, na tradycyjnej ceramice oraz ceramice z HygieneGlaze®. Wykazuje się, że w przypadku HygieneGlaze®, redukcja jednostek tworzących kolonie bakteryjne wynosi aż 99,9% w ciągu zaledwie 24 godzin.

Villeroy & Boch — CeramicPlus doskonałym przykładem ceramiki sanitarnej

CeramicPlus® to innowacyjna technologia marki Villeroy & Boch, która stanowi niezawodne rozwiązanie dla wymagających użytkowników, którzy pragną utrzymać swoją łazienkę w doskonałej czystości. Od ponad dziesięciu lat, miliony ludzi korzystają z tej nowoczesnej ceramiki, która dzięki swojemu rewolucyjnemu procesowi obróbki, skutecznie eliminuje brud, zanieczyszczenia oraz kamień.

Proces ten, opracowany w laboratorium badawczym Villeroy & Boch, pozwolił stworzyć powłokę CeramicPlus®, która nadaje ceramice wyjątkową łatwość utrzymania w czystości. Woda skupia się w krople, które sprawnie spływają do odpływu, usuwając jednocześnie wszelkie zanieczyszczenia. Nawet przyschnięte plamy z kamienia mogą być łatwo usunięte, dzięki gładkiej powłoce CeramicPlus®, która ułatwia utrzymanie ceramiki w idealnej czystości. Ta specjalna powłoka stosowana jest nie tylko w umywalkach, ale również w miskach WC wiszących, takich jak widoczny poniżej model z serii Subway 2.0.

Aby zadbać o szkliwo CeramicPlus® na co dzień, zaleca się używanie miękkiej gąbki lub szmatki, unikając przy tym silnych środków czyszczących. Innowacyjna technologia produkcji szkliwa CeramicPlus® zapewnia trwałą czystość, eliminując konieczność stosowania agresywnych chemikaliów. W przypadku uporczywych plam i zanieczyszczeń można skorzystać z łagodnych środków czyszczących lub specjalnych odkamieniaczy, zachowując jednocześnie trwałość i estetykę ceramiki.

Ceramiczne miski WC z deskami sedesowymi — mniejsze zużycie wody i mniej detergentów

W naszym sklepie internetowym Banyo.pl znajdziesz wiele modeli wiszących misek WC dedykowanych stelażom podtynkowym. W zestawie znajduje się przeważnie również deska wolnoopadająca. Każdy model bezkołnierzowy dostępny w naszym asortymencie cechuj się delikatnie wyprofilowanym brzegiem miski ułatwiającym czyszczenie osadów, co pozwoli na bezproblemowe spłukiwanie i utrzymanie toalety w idealnym stanie. Wybór odpowiedniej toalety to poważna decyzja. Skontaktuj się z naszymi doświadczonymi handlowcami, a oni bez trudu znajdą idealny model dopasowany do Twoich potrzeb. 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024

© 2024 Banyo.pl wszelkie prawa zastrzeżone

pixel