help
Pomoc
Najczęściej zadawane pytania
phone
Infolinia32 445 34 34
pon - pt08:00 - 18:00
mail
info@banyo.pl
Odpisujemy natychmiast

Niski brodzik bez kucia — czy warto go wybrać?

2023-12-05
Niski brodzik bez kucia — czy warto go wybrać?

Odkryj rewolucyjne rozwiązanie w aranżacji łazienki – niski brodzik bez kucia. W naszym artykule rozważymy, czy naprawdę warto zastanowić się nad tą innowacyjną alternatywą dla tradycyjnego wysokiego brodzika lub odpływu liniowego. Dowiedz się o zaletach, wadach, obszarach idealnych do zastosowania oraz jak w prosty sposób można go zamontować. Sprawdź, dlaczego niski brodzik może być kluczowym elementem nowoczesnej i funkcjonalnej przestrzeni łazienkowej!

Brodzik – to doskonale znane rozwiązanie, które od lat króluje w polskich łazienkach. Jednakże, wraz z postępem technologii i designu, pojawiła się nowa propozycja, która zaczyna zdobywać uznanie – niski brodzik bez konieczności kucia. W naszym najnowszym artykule zagłębiamy się w świat tej innowacyjnej alternatywy, zadając pytanie: czy warto wybrać niski brodzik?

Początki brodzika prysznicowego sięgają XVIII wieku, kiedy społeczeństwo zaczęło przywiązywać coraz większą wagę do kwestii higieny osobistej. Jego protoplastą był Vincenz Priessnitz, Austriak uznawany także za pioniera hydroterapii, który stworzył pierwowzór brodzika dwieście lat temu. Chociaż idea brodzika narodziła się wtedy, to prysznic, w formie, którą znamy dzisiaj, pojawił się nieco później.

W dzisiejszych czasach, gdy szybkie tempo życia stało się normą dla wielu, brodzik coraz częściej zaznacza swoją obecność w naszych domach, stając się praktyczną alternatywą dla klasycznej wanny. Koncepcja "ekspresowego prysznica" jest realizowana na co dzień, zwłaszcza wtedy, gdy nasze dni są wypełnione intensywną pracą i wieloma spotkaniami.

Jedną z kluczowych kwestii, którą poruszymy, są bezsprzeczne zalety związane z wyborem niskiego brodzika. Warto dowiedzieć się, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na tę opcję i jakie korzyści może ona przynieść do nowoczesnej łazienki. Czy naprawdę można uniknąć tradycyjnego kucia podczas instalacji?

Tradycyjne brodziki lub odpływy liniowe bywają czasem uciążliwe w montażu i konserwacji. W naszym artykule rozważamy, czy niski brodzik bez kucia może być efektywną alternatywą. Jakie są różnice między tymi dwoma rozwiązaniami i jak wpływają na codzienną funkcjonalność łazienki?

Nie unikniemy również tematu potencjalnych wad niskiego brodzika. Czy to rozwiązanie rzeczywiście jest wolne od wad, czy może istnieją pewne aspekty, które warto wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji? Nasz artykuł w sposób obiektywny analizuje wszystkie strony medalu, pomagając w podjęciu świadomej decyzji.

Ważnym pytaniem jest także to, w jakich warunkach niski brodzik prezentuje się najlepiej. Czy jest to opcja idealna do małych łazienek, czy może lepiej sprawdza się w przestrzeniach większych? Podpowiadamy, gdzie warto rozważyć jego instalację, by z pełnym przekonaniem można było powiedzieć: to jest to!

Wreszcie, nie zabraknie praktycznych wskazówek dotyczących montażu niskiego brodzika. W naszym artykule przedstawiamy krok po kroku, jak przeprowadzić proces instalacji, nawet dla tych, którzy nie są doświadczonymi majsterkowiczami. Sprawdź, czy montaż jest rzeczywiście tak łatwy, jak twierdzą producenci.

W świecie nowoczesnych łazienek niski brodzik stanowi nie tylko element estetyczny, ale również praktyczne rozwiązanie dla całej rodziny. Zapomnij o wysokich progach – teraz czas na innowacyjne podejście do kąpieli!

Niski brodzik, znany również jako brodzik typu slim, wyróżnia się minimalizmem i funkcjonalnością. Jego głębokość, mieszcząca się w przedziale od 1,5 cm do 6 cm, sprawia, że stanowi on subtelne uzupełnienie każdej łazienki. Ale to nie wszystko – coraz popularniejsze stają się również brodziki wpuszczane w podłogę, które oferują równie atrakcyjny wygląd co prysznic bez brodzika z odpływem prysznicowym.

Niski brodzik staje się bohaterem domów, w których mieszkają zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – dla nich to nie tylko kwestia designu, ale przede wszystkim niezależności i bezpieczeństwa. Codzienna higiena staje się bezpieczniejsza, a ryzyko potknięcia się o wysoki próg staje się przeszłością. Dostęp do kabiny jest łatwy, co przekłada się na wygodę i samodzielność, dostępną dla każdego, niezależnie od wieku.

W łazience z niskim brodzikiem łatwiej wprowadzić dodatkowe udogodnienia, takie jak taboret lub inne krzesło prysznicowe. Bez konieczności stałego mocowania do ściany, taboret dostosowuje się do Twoich potrzeb, zapewniając dodatkowy komfort podczas codziennych rytuałów higienicznych. To właśnie te drobne innowacje sprawiają, że łazienka staje się miejscem dostosowanym do indywidualnych preferencji każdego domownika.

Zapraszamy do lektury, aby zgłębić temat niskiego brodzika bez kucia i dowiedzieć się, czy to nowoczesne rozwiązanie może być idealnym uzupełnieniem Twojej łazienki!

Niski brodzik bez kucia jako alternatywa dla odpływu liniowego

Rosnące oczekiwania użytkowników skutkują ciągłym postępem w dziedzinie produktów przeznaczonych do przestrzeni prysznicowej. Brodziki prysznicowe, które od lat dominują w naszych łazienkach, przeszły ostatnio prawdziwą metamorfozę, dostosowując się nie tylko do zmieniających się trendów architektonicznych, ale także do ewoluujących potrzeb użytkowników.

Wybór między brodzikiem prysznicowym a odpływem liniowym staje się kluczowym aspektem podczas planowania remontu łazienki. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw biorąc pod uwagę nasze indywidualne potrzeby. Dążymy przecież do stworzenia praktycznej, a zarazem nowoczesnej łazienki, która spełni oczekiwania wszystkich domowników.

Zalety brodzików prysznicowych są niezaprzeczalne. Istotnym argumentem przemawiającym za ich wyborem jest mniejsze ryzyko zalania łazienki, ponieważ kabina prysznicowa na brodziku skutecznie separuje strefę mokrą od suchej. To kryterium jest szczególnie istotne dla wielu użytkowników. Asortyment brodzików na rynku jest obecnie bardzo szeroki, umożliwiając dostosowanie kształtu i wysokości brodzika do indywidualnych preferencji. Nowoczesne trendy promują niższe brodziki, tzw. ultrapłaskie, które nie tylko optycznie powiększają łazienkę, ale także prezentują się elegancko. Popularne są brodziki wykonane z akrylu, charakteryzujące się ciepłym dotykiem, lekkością oraz stosunkową wytrzymałością. Istnieją również brodziki z konglomeratu, oferujące trwałość i odporność na zarysowania, a także możliwość dostosowania koloru i struktury do indywidualnych preferencji.

Z kolei odpływy liniowe cieszą się dużą popularnością w nowoczesnych łazienkach. Oferują one nielimitowane możliwości aranżacyjne, umożliwiając dostosowanie strefy prysznica do niestandardowych rozmiarów i kształtów, gdzie tradycyjny brodzik byłby niemożliwy do zastosowania. Estetyka odpływów liniowych sprawia, że łazienka wydaje się większa i bardziej nowoczesna, co jest zgodne z obecnie panującymi trendami minimalizmu. Eliminacja progu ułatwia korzystanie z prysznica osobom w różnym wieku, zwłaszcza dzieciom, starszym osobom czy osobom z ograniczoną mobilnością.

Należy jednak pamiętać, że wybór między brodzikiem a odpływem liniowym często zależy od istniejących ograniczeń architektonicznych. Montaż odpływu liniowego w istniejącej łazience może być kosztowny i skomplikowany, wymagając profesjonalnej instalacji oraz odpowiedniej hydroizolacji. Dlatego warto skonsultować się z fachowcem, który pomoże podjąć właściwą decyzję zgodnie z indywidualnymi warunkami pomieszczenia.

Podsumowując, zarówno brodzik prysznicowy, jak i odpływ liniowy mają swoje zalety i wady. Ostateczny wybór powinien być dostosowany do konkretnych potrzeb i możliwości każdej łazienki, z uwzględnieniem aspektów funkcjonalnych i estetycznych. Ważne jest, aby stworzyć przestrzeń, która będzie komfortowa i spełni oczekiwania wszystkich użytkowników, jednocześnie respektując panujące trendy i dostosowując się do ograniczeń architektonicznych danego pomieszczenia.

Zalety niskich brodzików

Najnowsza generacja brodzików prysznicowych, znanych także jako brodziki typu slim, prezentuje się imponująco z wysokością zaledwie do 3 cm. Ta niska konstrukcja idealnie komponuje się z łazienkami o nowoczesnym i minimalistycznym charakterze. Umieszczając brodziki niskoprofilowe w posadzce, stają się one integralną częścią wnętrza, niemalże niewidoczną. Ukryty w podłodze brodzik optycznie powiększa przestrzeń, co czyni go doskonałym wyborem szczególnie do mniejszych łazienek. Niski próg lub jego brak eliminuje ryzyko potknięć, ułatwiając jednocześnie korzystanie z prysznica osobom starszym i o ograniczonej sprawności ruchowej.

Podczas codziennego użytkowania niskiego brodzika docenić można również łatwość utrzymania go w czystości. Jego minimalistyczny design oraz niewielka powierzchnia sprawiają, że sprzątanie staje się mniej czasochłonne, co z pewnością zadowoli tych, którzy nie są zwolennikami porządków w łazience.

Biorąc pod uwagę indywidualne preferencje oraz czas poświęcony na utrzymanie porządku, warto zauważyć, że mniejsza powierzchnia niskich brodzików ułatwia szybkie i efektywne czyszczenie. Brodzik wpuszczany w posadzkę eliminuje także trudno dostępne miejsca, gdzie zazwyczaj gromadzą się zanieczyszczenia, przyczyniając się do utrzymania wysokich standardów higieny w łazience.

Niskie brodziki stanowią doskonałe rozwiązanie dla łazienek urządzonych w stylu minimalistycznym. Ich spójność z kabiną pozbawioną relingów ujawnia piękno łazienki, gdzie dominuje dekoracyjne zestawienie kolorów i brył. Dzięki niewielkim rozmiarom brodzika i przeszklonej kabinie prysznicowej lub ściance bocznej, łazienka zdaje się być bardziej przestronna. Połączenie transparentnej kabiny i niskiego brodzika umożliwia również kreatywne wyróżnienie strefy prysznicowej, wykorzystując interesujące płytki ceramiczne, wodoodporną tapetę czy mozaikę.

Niskie brodziki wyróżniają się różnorodnością, przewyższającą tradycyjne modele. Bogaty wybór producentów oferuje nie tylko różne modele i wymiary, ale także różnorodne kolory i materiały. Odpowiednio dopasowany brodzik może być białym akrylem, eleganckim czarnym, czy też imitującym naturalny kamień czy cement. Ta różnorodność otwiera przed nami szerokie możliwości aranżacyjne, pozwalając na harmonijne dopasowanie brodzika do charakteru łazienki, bez względu na stylistykę czy preferencje kolorystyczne.

Warto podkreślić, że niska konstrukcja brodzików wpisuje się nie tylko w estetykę, ale również w funkcjonalność, sprawiając, że łazienka staje się miejscem komfortowym i stylowym dla wszystkich domowników.

W zalewie zalet brodzików typu slim, pojawia się jedna kwestia wartą uwagi. Ze względu na ich niski profil i brak konieczności stosowania nóżek czy dodatkowych wsporników, problematyczne może być znalezienie odpowiedniego miejsca na odpływ. Pomimo dostępności specjalnych odpływów dedykowanych brodzikom, nie zawsze są one wystarczające. Nie każde mieszkanie pozwala na zagwarantowanie odpowiedniej głębokości, aby woda mogła swobodnie spływać.

Rozwiązaniem tego wyzwania może być stworzenie podwyższenia pod brodzik i otoczenie go płytkami. Mimo że zachowujemy płaską powierzchnię dna, niestety eliminujemy w ten sposób niski próg wejścia. W przypadku konieczności murowania pod brodzik, należy również przygotować się na dodatkowe koszty związane z zakupem materiałów budowlanych, wynagrodzeniem fachowca od układania płytek oraz uwzględnieniem przedłużenia czasu trwania remontu.

Z tego powodu zalecamy konsultację z hydraulikiem/architektem przed zakupem, aby upewnić się, czy zastosowanie niskiego brodzika w Twojej łazience jest możliwe i jak najlepiej dostosować przestrzeń do tego innowacyjnego rozwiązania.

Wady niskich brodzików

Mimo licznych atutów wybór niskiego brodzika pociąga za sobą pewne ograniczenia. Im niższy brodzik, tym płytsza jego niecka kąpielowa, co wiąże się z mniejszą zdolnością zatrzymywania wody w zbiorniku. Chociaż dla wielu osób nie jest to istotne, może to okazać się problematyczne podczas kąpieli małych dzieci, dla których brodzik stanowi alternatywę dla wanny. Również w kontekście mycia zwierząt domowych, takich jak psy czy koty, ograniczona pojemność brodzika może stanowić wyzwanie.

Montaż brodzika typu slim niesie ze sobą także pewne wymagania. Niska konstrukcja tego typu brodzika eliminuje konieczność stosowania nóżek czy wsporników, co sprawia, że niemożliwe jest schowanie odpływu bezpośrednio w bryle brodzika. Odpowiednie otwory i wypoziomowanie podłogi pod brodzik muszą być uwzględnione już na etapie układania wylewki. W trakcie remontu łazienki oznacza to konieczność kucia w posadzce, co wiąże się z dodatkowym nakładem pracy i większymi kosztami. W niektórych przypadkach, zwłaszcza w starych budynkach o cienkich stropach, niemożliwe jest wykucie wystarczająco głębokiego otworu, co uniemożliwia ukrycie odpływu i zachowanie koniecznego spadu. W takich sytuacjach rozwiązaniem może być wybór brodzika, którego konstrukcja umożliwia sprytny montaż powierzchniowy.

Niski brodzik, mimo licznych zalet, może napotkać na kilka trudności podczas instalacji w naszej łazience. Dla osób decydujących się na niski brodzik płytsza niecka kąpielowa stanowi atut. Jednak w domach z małymi dziećmi, gdzie brak miejsca na wannę, może to być również wada, utrudniająca codzienne kąpiele. Aby uniknąć problemów z zaleganiem wody, konieczne jest wyposażenie niskiego brodzika w wysokiej jakości odpływ. Zamiana wysokiego brodzika na niski może również wymagać przebudowy łazienki, co niesie ze sobą dodatkowe koszty. Montaż niskiego brodzika wymaga odpowiedniej grubości stropu, zwłaszcza dla umieszczenia syfonu. Niestety, nie we wszystkich łazienkach stropy są wystarczająco grube, co może sprawić problemy z instalacją. W takim przypadku alternatywą może być wybór brodzika, który umożliwia łatwiejszy montaż w warunkach ograniczonej przestrzeni.

Gdzie sprawdzą się niskie brodziki bez kucia?

Czy zastosowanie niskiego brodzika bez konieczności kucia jest w ogóle możliwe? Odpowiedź brzmi tak, pod warunkiem że jesteśmy gotowi podnieść poziom posadzki o kilka centymetrów, co umożliwi umieszczenie elementów instalacji odpływowej. Warto jednak pamiętać, że dbając o estetykę i funkcjonalność, możemy pójść na pewien kompromis i ograniczyć kucie do niezbędnych fragmentów potrzebnych do ukrycia w posadzce odpływu i syfonu.

Dla niskich brodzików dedykowane są specjalne płaskie syfony, co pozwala na niewielkie modyfikacje w obrębie posadzki pod kabiną, umożliwiając instalację płaskiego brodzika. Korzyści płynące z tego rozwiązania zdecydowanie przewyższają wysiłek związany z koniecznością kucia miejsca pod brodzik.

Niskie brodziki prysznicowe cechuje nie tylko wygoda korzystania, ale także łatwość utrzymania czystości. Z płaskim wejściem ułatwiają korzystanie z prysznica, szczególnie dla osób starszych, niepełnosprawnych czy o ograniczonej sprawności fizycznej. Minimalizując ryzyko potknięć czy upadków, brodziki te są nie tylko funkcjonalne, ale także zapewniają bezpieczeństwo.

Ich konstrukcja, praktycznie zintegrowana z powierzchnią płytek łazienkowych, ułatwia utrzymanie czystości. Bez zakamarków, gdzie mogą gromadzić się bakterie, czyszczenie staje się łatwiejsze i bardziej efektywne. Ponadto płaskie brodziki świetnie współgrają z minimalistycznym stylem łazienki, dodając elegancji i przestronności. Dla niewielkich łazienek to idealne rozwiązanie, sprawiając, że wnętrze staje się bardziej przestronne.

W przypadku, gdy warunki techniczne nie pozwalają na wpuszczenie brodzika w podłogę, istnieje możliwość montażu na posadzce. Mimo obaw o to, że taki brodzik może wyglądać staromodnie i masywnie, serie płaskich brodzików od renomowanych producentów udowadniają, że można to zrobić w nowoczesny sposób.

Zanim zdecydujemy się na brodzik o niskim profilu, warto dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Czasem zakup brodzika nieco wyższego może być równie funkcjonalnym, tańszym i prostszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli mamy ograniczone możliwości montażowe.

Niskie brodziki to idealne rozwiązanie dla współczesnych trendów wnętrzarskich, gdzie dominuje minimalizm. Estetyczny brodzik niski, wystający ponad posadzkę o około 2-3 cm, świetnie komponuje się z łazienkami w stylu loftowym czy skandynawskim. Oprócz aspektu wizualnego niski brodzik oferuje także wygodę dopasowania kształtu i wielkości do własnych upodobań oraz rozmiaru łazienki.

Niskie brodziki, dostępne z różnych materiałów, charakteryzują się szybkim montażem i łatwością w utrzymaniu czystości ze względu na minimalistyczną powierzchnię. Ich niski profil to również komfort dla osób starszych lub z ograniczeniami ruchowymi — eliminuje konieczność pokonywania wysokich progów. Wnętrze kabiny można dostosować do własnych potrzeb, umożliwiając korzystanie z prysznica w pozycji siedzącej.

Podsumowując, niskie brodziki to nie tylko estetyka i nowoczesność, ale także funkcjonalność, bezpieczeństwo i komfort, które sprawiają, że są one idealnym wyborem do różnych typów łazienek.

Jak, bez kucia, zamontować niski brodzik w łazience?

Montaż niskiego brodzika bez konieczności kucia to wyzwanie, ale możliwe do osiągnięcia, zwłaszcza gdy podążamy za pewnymi wytycznymi.

W nowo urządzanych łazienkach już na etapie prac budowlanych, warto przygotować miejsce w posadzce na odpływ i syfon. Specjaliści zalecają przewidzenie otworów na elementy instalacji odpływowej jeszcze przed wylewaniem wylewki. Jeśli remontujemy łazienkę, skucie posadzki pod kabiną prysznicową i odpowiednie jej przygotowanie są kluczowe. Konieczne jest nie tylko miejsce na odpływ i syfon, ale też odpowiednie zabezpieczenie posadzki.

Montaż niskiego brodzika na płytkach może być osiągalny przez podniesienie poziomu brodzika o odległość potrzebną do "ukrycia" elementów instalacji odpływowej. Warto podnieść poziom podłogi pod prysznicem i zabudować przestrzeń między brodzikiem a posadzką płytkami.

Standardowy wymiar kabin prysznicowych, np. 90x90 cm, jest idealny także dla niskiego brodzika. Montaż w tym rozmiarze to oszczędność przestrzeni, eliminacja bariery wejścia pod natrysk, a także optyczne powiększenie wnętrza. Niskie brodziki w tym rozmiarze świetnie komponują się również z otwartymi kabinami walk-in.

Brodziki prysznicowe płaskie, montowane z poziomem posadzki, cieszą się popularnością ze względu na niewielką głębokość. Montaż niskiego brodzika tego typu jest najłatwiejszy w nowo wykańczanych łazienkach, gdzie wcześniej można uwzględnić odpowiednie rozwiązania. Jednak, w przypadku remontu, wymaga on skucia już istniejącej posadzki lub podniesienia poziomu podłogi.

Montaż brodzika płaskiego na płytkach również wymaga podniesienia poziomu brodzika, co umożliwi ukrycie elementów instalacji odpływowej. To rozwiązanie obejmuje podniesienie poziomu podłogi pod prysznicem i zabudowę przestrzeni między brodzikiem a posadzką płytkami.

Podsumowując, montaż niskiego brodzika bez konieczności kucia to wyzwanie, ale z odpowiednim podejściem i planowaniem można osiągnąć efekt estetyczny i funkcjonalny. Warto korzystać z dedykowanych rozwiązań, takich jak płaskie syfony, aby zminimalizować prace związane z kuciem posadzki.

Montaż brodzika niskiego na nóżkach

Instalacja brodzika prysznicowego rozpoczynamy od pomiaru wysokości panelu bocznego i dostosowania nóżek do odpowiedniej wysokości, tak aby obudowa bezproblemowo mieściła się pod brodzikiem. Następnie mocujemy nóżki do brodzika i za pomocą poziomnicy sprawdzamy, czy brodzik na nóżkach jest poprawnie wypoziomowany. W przypadku potrzeby dokonujemy regulacji nóżek. Przykręcamy uchwyty do panelu bocznego brodzika. Umieszczamy brodzik w docelowym miejscu, sprawdzając ponownie poziom. Upewnimy się, czy panel boczny idealnie pasuje. Montaż brodzika na nóżkach jest wygodny, ponieważ nie wymaga ukrywania elementów kanalizacyjnych w podłodze — pod brodzikiem jest wystarczająco miejsca. Na podłodze oznaczamy miejsce odpływu brodzika ołówkiem i tam ustawiamy syfon.

Dolną część syfonu łączymy elastyczną rurą z odpływem kanalizacyjnym w ścianie. Jeśli rura jest zbyt długa, można ją skrócić przy użyciu piły do metalu, a następnie wyrównać brzegi nożem i wygładzić papierem ściernym. Przed połączeniem końcówki rur kanalizacyjnych i uszczelki warto posmarować płynem do mycia naczyń, co ułatwi wykonanie połączenia. Na dolną część syfonu nakładamy uszczelkę. Ustawiamy brodzik na nóżkach we właściwym miejscu, a wcześniej możemy na boki brodzika nałożyć silikon lub klej montażowy, by przylepić go do ściany. Jeśli brodzik posiada uchwyty montażowe, mocujemy je do ściany za pomocą kołków rozporowych.

Następnie przystępujemy do montażu syfonu do brodzika. Wkładamy górną część syfonu w odpływ brodzika i skręcamy ją z dolną częścią, która jest połączona z kanalizacją. Ważne jest, aby żadna z uszczelek nie była podwinięta, aby uniknąć przecieków. Wkładamy pozostałą część syfonu i przykręcamy górną pokrywę. Teraz możemy zdjąć folię zabezpieczającą z brodzika, przeprowadzić test szczelności przez zalewanie syfonu wodą. Jeśli posadzka pod brodzikiem pozostaje sucha, oznacza to prawidłowy montaż syfonu. Przyklejamy nóżki brodzika do podłogi, aby uniknąć przesuwania się podczas kąpieli. Montaż obudowy brodzika polega na wciśnięciu panelu bocznego w zaczepy. Wypełniamy szczeliny przy ścianach i podłodze silikonem, a następnie formujemy spoinę gumową packą lub palcem. Brodzik jest gotowy do użytku po całkowitym wyschnięciu silikonu, a następnie możemy przystąpić do montażu kabiny prysznicowej.

Niski brodzik prysznicowy — płaski brodzik dla Twojej łazienki

Montaż niskiego brodzika bez konieczności kucia to wyzwanie, ale z pewnością osiągalne, zwłaszcza podczas budowy nowej łazienki. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie miejsca na odpływ i syfon już na etapie prac budowlanych lub precyzyjne skucie posadzki podczas remontu. Istnieje również opcja montażu na płytkach, jednak wymaga to podniesienia poziomu brodzika, co pozwoli na eleganckie ukrycie instalacji odpływowej.

Standardowe wymiary kabin prysznicowych, np. 90x90 cm, doskonale współgrają z niskimi brodzikami, zapewniając oszczędność przestrzeni i eliminację barier wejścia pod prysznic. Brodziki płaskie, które są montowane z poziomem posadzki, zdobywają popularność ze względu na swoją niewielką głębokość.

Odkryj szeroką gamę brodzików dostępnych w naszym internetowym sklepie Banyo.pl. Posiadamy modele 1/4 koła, półokrągłe, 5-kątne, prostokątne i wiele innych. Nasi specjaliści są gotowi służyć pomocą, abyś mógł znaleźć brodzik doskonale spełniający Twoje oczekiwania i idealnie wpisujący się w wymiary Twojej łazienki. Skorzystaj z naszej ekspertyzy, aby uczynić proces wyboru łatwiejszym i bardziej satysfakcjonującym.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023

© 2024 Banyo.pl wszelkie prawa zastrzeżone

pixel