help
Pomoc
Najczęściej zadawane pytania
phone
Infolinia32 445 34 34
pon - pt08:00 - 18:00
mail
info@banyo.pl
Odpisujemy natychmiast

Toaleta myjąca — dlaczego warto w nią zainwestować?

2024-01-09
Toaleta myjąca — dlaczego warto w nią zainwestować?

Toaleta myjąca, znana również jako WC z funkcją bidetu, staje się coraz popularniejszym wyborem w wielu łazienkach. Dlaczego jednak warto zainwestować w toaletę myjącą zamiast standardowej toalety? Przeczytaj artykuł, aby poznać zalety higieniczne toalety myjącej i zrozumieć różnicę pomiędzy nią a tradycyjną miską WC.

Dlaczego toaleta myjąca jest lepsza od standardowej toalety?

Wiele jest korzyści wynikających z posiadania toalety myjącej w łazience. Jedną z głównych zalet higienicznych toalety myjącej jest możliwość zapewnienia wyższego poziomu higieny osobistej. Za sprawą wbudowanej funkcji bidetu toaleta myjąca pozwala na dokładne oczyszczenie okolic intymnych, co jest bardzo istotne dla zdrowia i komfortu w czasie codziennego użytkowania toalety.

Ponadto, toalety myjące z funkcją bidetu oferują również możliwość regulacji temperatury wody i strumienia do mycia, co przyczynia się do zapewnienia użytkownikom jeszcze większego komfortu. Funkcja bidetu poprawia nie tylko higienę, ale również komfort w codziennym korzystaniu z toalety.

Warto również zauważyć, że toaleta myjąca różni się od standardowej miski WC nie tylko dodatkową funkcją bidetu. Te nowoczesne toalety i deski myjące mają wiele innych dodatków, jak np. system samoczyszczący, podświetlenie LED, posiadają perlator oraz pokrętła sterowania lub pilota, co czyni ją bardziej kompleksowym rozwiązaniem dla łazienki. Należy zatem rozważyć wszystkie zalety toalety myjącej przed zakupem, zwłaszcza jeśli zależy nam na zachowaniu wysokiego poziomu higieny i komfortu podczas korzystania z niej.

Co to właściwie jest toaleta myjąca?

Toaleta myjąca, znana również jako WC z funkcją bidetu, to innowacyjne rozwiązanie, które integruje funkcje spłukiwania toalety oraz bidetu w jednym urządzeniu. Główne funkcje toalety myjącej obejmują możliwość mycia okolic intymnych za pomocą specjalnej dyszy oraz funkcję suszenia, co przyczynia się do podniesienia poziomu higieny osobistej w łazience.

Deska myjąca, będąca integralną częścią toalety z funkcją bidetu, działa poprzez wykorzystanie strumienia wody do delikatnego oczyszczania, zapewniając użytkownikom uczucie czystości i komfortu. Korzyści wynikające z posiadania toalety myjącej w łazience obejmują m.in. podwyższenie higieny osobistej, co przyczynia się do poprawy codziennego doświadczenia użytkowników toalety.

Łatwy w obsłudze panel sterowania pozwala na intuicyjne dostosowanie ustawień mycia do indywidualnych preferencji, co przyczynia się do zwiększenia komfortu użytkowania toalety. W ten sposób toaleta myjąca staje się praktycznym i innowacyjnym rozwiązaniem dla każdej nowoczesnej łazienki.

Czy toaleta myjąca jest łatwa w użytkowaniu?

Technologie używane w toaletach myjących zapewniają łatwą i intuicyjną obsługę, co sprawia, że korzystanie z toalety myjącej jest wygodne i komfortowe. Możliwości regulacji temperatury wody i strumienia mycia sprawia, że użytkownicy mogą dostosować ustawienia do swoich preferencji, co przyczynia się do zapewnienia jeszcze większego komfortu i satysfakcji podczas korzystania z toalety.

Warto zauważyć, że toalety myjące często posiadają również funkcję suszenia, co dodatkowo zwiększa wygodę użytkowania. Możliwość intuicyjnego podświetlenia panelu sterowania oraz łatwe sprawdzenie działania wszystkich funkcji toalety myjącej sprawia, że korzystanie z tego nowoczesnego rozwiązania jest nie tylko komfortowe, ale także bezproblemowe.

W przypadku toalety myjącej Dakota 2.0 D2 z serii Excellent innowacyjne funkcje, takie jak regulacja temperatury wody i strumienia, a także specjalna dysza do higieny intymnej, sprawiają, że toaleta staje się niezastąpionym elementem nowoczesnej łazienki, zapewniając użytkownikom wyjątkowy komfort i higienę osobistą. Widoczna powyżej wisząca miska WC z funkcją bidetu to nie tylko funkcja mycia w najprostszej postaci. W modelu Dakota użytkownik posiada możliwość wyboru rodzaju mycia zawartego w pięciu dostępnych opcjach: funkcja mycia damskiego, funkcja mycia tylnego oraz funkcja mycia oscylacyjnego, pulsacyjnego lub oscylacyjno-pulsacyjnego. Modele toalety Dakota mogą różnić się pokrętłami w 3 modnych kolorach, które należy zakupić osobno lub w zestawie. Sterowanie jest niezwykle proste, a ułatwi je jeszcze bardziej pilot zdalnego sterowania. Ta elegancka toaleta eliminuje potrzebę korzystania z tradycyjnego bidetu, a nocne podświetlenie zapewni komfort korzystania nawet w nocy. 

Miska WC z funkcją bidetu — jaka toaleta myjąca jest najlepsza?

Miska WC z funkcją bidetu to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących higienicznej i komfortowej toalety. Jednakże wybór najlepszej toalety myjącej zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika. Niektórzy mogą preferować modele z dodatkowymi funkcjami, takimi jak podgrzewane siedzenie, suszenie powietrzem czy regulacja siły strumienia wody. Inni z kolei mogą szukać prostszego i bardziej przystępnego cenowo rozwiązania. Ważne jest także, aby miska WC z funkcją bidetu była łatwa w obsłudze i utrzymaniu czystości. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na opinie innych użytkowników i dokładnie zapoznać się z funkcjami, jakie oferuje dany model. Bez względu na preferencje, dobrze dobrana miska WC z funkcją bidetu może znacząco podnieść komfort korzystania z toalety i wpłynąć pozytywnie na codzienną higienę osobistą. Przyjrzyjmy się bliżej kilku produktom dostępnym na rynku.

Excellent Dakota D2

Wspomniana już wcześniej innowacyjna toaleta myjąca Dakota. Oprócz nowoczesnego wyglądu toaleta posiada funkcję mycia damskiego oraz szereg innych udogodnień. Miska wyposażona jest w bezrantowy system spłukiwania CLEAN-ME, co nie tylko ułatwia utrzymanie czystości, ale także wpływa pozytywnie na higienę. Wbudowane zawiasy w systemie wolnego opadania sprawiają, że pokrywa zamyka się cicho i łagodnie, co zwiększa komfort użytkowania.

Długą żywotność oraz niezawodność tego modelu gwarantuje automatyczny system odkamieniania, co sprawia, że toaleta utrzymuje się w doskonałej kondycji przez długi czas. Toaleta umożliwia przerwanie procesu mycia w dowolnym momencie, regulację temperatury wody, siły natrysku, a nawet zdalne sterowanie za pomocą pilota. Kompaktowy rozmiar i nowoczesny design sprawiają, że jest to uniwersalne rozwiązanie, które doskonale wpasuje się w każdą łazienkę. Pokrętła sterowania dostępne są w aż 3 kolorach: chrom, czarny i złoty. 

Vitra Metropole V-Care Intelligent

Toaleta myjąca podwieszana Vitra Metropole V-Care Smart WC Intelligent to kolejne innowacyjne rozwiązanie, łączące funkcjonalność z nowoczesnym designem. Ceramiczna powierzchnia VitrAclean sprawia, że toaleta jest łatwa do utrzymania w czystości, a technologia bez obręczy dodatkowo podnosi poziom higieny. Wygodne i łatwe w obsłudze wysuwane ramię natryskowe z regulowaną dyszą umożliwiają dokładne czyszczenie okolicy odbytu i pochwy, z możliwością dostosowania do pięciu różnych pozycji.

Toaleta Metropole V-Care oferuje również funkcję masażu pulsacyjnego, regulowaną intensywność rozpylania na pięciu poziomach oraz suszarkę z regulowaną temperaturą. Automatyczne płukanie wstępne i płukanie dyszy świeżą wodą dodatkowo podnoszą standardy higieny. Innowacyjny system VitrAflush 2.0 zapewnia idealne rezultaty spłukiwania, a funkcja zapobiegająca osadzaniu się kamienia utrzymuje toaletę w doskonałej kondycji. Szybko reagujące, energooszczędne podgrzewane siedzisko z regulacją temperatury oraz automatyczne otwieranie i zamykanie pokrywy bez konieczności fizycznego kontaktu dodają elementu luksusu.

Duravit Sensowash D-Neo Compact

Toaleta z funkcją mycia marki Duravit to zaawansowane rozwiązanie, które gwarantuje niezwykły komfort i utrzymanie wysokich standardów higieny podczas korzystania z toalety. Wyposażona w szereg innowacyjnych funkcji, toaleta oferuje wysuwane ramię prysznicowe do dokładnego mycia okolic intymnych, regulowany prysznic oscylacyjny z możliwością ustawienia w 5 pozycjach oraz 3-stopniową regulację intensywności strumienia prysznicowego, co zapewnia optymalne dopasowanie i oczyszczenie.

Deska sedesowa została wykonana z antybakteryjnej powierzchni eliminującej 99,9% bakterii (HygieneGlaze), co gwarantuje doskonałą higienę. Innowacyjne prowadzenie strumienia wody (Duravit Rimless®) zapewnia perfekcyjne rezultaty spłukiwania. Automatyczne czyszczenie wstępne i końcowe dyszy przy użyciu świeżej wody oraz funkcja odkamieniania utrzymują całość w idealnym stanie.

W ramach serii SensoWash® D-Neo Duravit proponuje nowoczesną toaletę myjącą, dostosowaną do potrzeb początkujących użytkowników. Kompaktowy kształt oraz przystępna cena sprawiają, że SensoWash® stanowi doskonałe uzupełnienie udanej serii łazienkowej D-Neo. Dzięki prostemu designowi łatwo komponuje się z każdą łazienką i pasuje do wszystkich serii projektowych Duravit. Nawet przy umiarkowanym budżecie można zrealizować marzenie o własnej, designerskiej łazience z toaletą myjącą.

Jak zainstalować i podłączyć toaletę myjącą?

Podłączenie toalety myjącej do istniejącego układu kanalizacyjnego w łazience nie musi być skomplikowane, jednak warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Podczas instalacji toalety myjącej należy skonfigurować i sprawdzić działanie wszystkich funkcji, aby upewnić się, że urządzenie działa poprawnie i zapewnia oczekiwane funkcjonalności.

Podczas instalacji toalety myjącej należy również zwrócić szczególną uwagę na najważniejsze kroki, takie jak podłączenie do wody oraz ewentualne połączenie z systemem zasilania elektrycznego w łazience. Zapewnienie prawidłowego podłączenia toalety myjącej do instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz skonfigurowanie wszystkich funkcji jest kluczowe dla zapewnienia prawidłowego działania toalety myjącej.

Ponownie przytaczając wspomniany już model Dakota 2.0 D2 z serii Excellent, instalacja i konfiguracja toalety myjącej jest prosta i przebiega zgodnie z instrukcją producenta, co sprawia, że toaleta stanowi wygodne i innowacyjne rozwiązanie dla każdej łazienki, zapewniając użytkownikom niezrównany komfort i funkcjonalność.

Czy toaleta myjąca jest opłacalną inwestycją?

Posiadanie toalety myjącej może przyczynić się do oszczędności związanych z korzystaniem z wody i papieru toaletowego. Dzięki możliwości dokładnego oczyszczenia okolic intymnych za pomocą wody toaleta myjąca pozwala na zmniejszenie ilości zużywanego papieru toaletowego, co przyczynia się do oszczędności i przyjaznego dla środowiska korzystania z zasobów naturalnych. WC z bidetem  to połączenie dwóch urządzeń w jedno, a więc to rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i znacząco zwiększa funkcjonalność całego pomieszczenia. Nie należy zapominać, że zastąpienie tradycyjnego bidetu to również oszczędność miejsca.  

Podsumowując, innowacyjna toaleta myjąca stanowi nie tylko opłacalną inwestycję pod względem oszczędności i higieny, ale również jest niezastąpionym elementem funkcjonalnej i nowoczesnej łazienki, co czyni ją wartą uwagi dla osób poszukujących komfortu i nowoczesnych rozwiązań. Ten nowoczesny produkt oraz akcesoria do niego, takie jak pokrętła sterowania i piloty, dostępne są w naszym sklepie internetowym Banyo.pl. W naszym katalogu znajdziesz wiele innowacyjnych rozwiązań łazienkowych, dla których metraż nie ma znaczenia. W większości misek znajdziesz również deskę z mechanizmem wolnego opadania. To rozwiązanie dostępne zarówno przy zakupie nowoczesnych toalet myjących, jak i w przypadku tradycyjnych modeli. Jeśli masz pytania dodatkowe dotyczące WC z funkcją mycia — pamiętaj, że zawsze możesz skontaktować się z naszymi specjalistami. Nasi doświadczeni pracownicy bez trudu wprowadzą Cię w świat urządzeń sanitarnych. W naszej ofercie znajdziesz dokładnie to, czego potrzebujesz. 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024

© 2024 Banyo.pl wszelkie prawa zastrzeżone

pixel