help
Pomoc
Najczęściej zadawane pytania
phone
Infolinia32 445 34 34
pon - pt08:00 - 18:00
mail
info@banyo.pl
Odpisujemy natychmiast

Czy warto postawić na płytki w sypialni?

2022-01-05
Czy warto postawić na płytki w sypialni?

Jak na wybór materiałów wykończeniowych wpływa funkcja i przeznaczenie danego pomieszczenia? Odpowiedź brzmi: „bardzo”. Dla większości z nas jest oczywiste, że pewne sposoby wykańczania ścian i podłóg pasują do konkretnych pomieszczeń. Przykładowo łazienka nierozerwalnie kojarzy nam się z płytkami. Takie skojarzenia mogą nas wtłoczyć w sztywne ramy i schematy. Dziś je przełamiemy i wyjdziemy poza utarte ścieżki. Przeanalizujmy czy warto postawić na płytki w sypialni? A jeśli tak to dlaczego?

Choć płytki w sypialni nie są pierwszym i oczywistym wyborem, to okazuje się, że ich zastosowanie właśnie w tym pomieszczeniu ciągnie za sobą wiele korzyści. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Rozważmy je i poznajmy kilka inspiracji na piękną sypialnię z płytkami w roli głównej.

Płytki w sypialni — nowoczesne czy klasyczne rozwiązanie?

Producenci ceramiki prześcigają się w opracowywaniu nowych kolekcji płytek. Angażują doświadczonych projektantów, uzdolnionych artystów i architektów, a wszystko po to, by zaoferować nam —  konsumentom produkty o wysokiej estetyce i dopasowane do naszych potrzeb. Różnorodność dostępnych formatów i wzorów płytek sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy absolutnie każdego stylu, czy to bardziej nowoczesnego, czy klasycznego dobiorą odpowiednie modele płytek. Dla wielu sypialnia jest pomieszczeniem, które powinno być wykończone w sposób ciepły i przytulny. Inni preferują bardziej minimalistyczne, wręcz chłodne wnętrza. Dobór odpowiednich płytek pozwala na uzyskanie zamierzonego efektu. Zobaczmy kilka ciekawych aranżacji sypialni z zastosowaniem płytek.

Sposób na płytki w sypialni dla każdego

Płytki drewnopodobne to wyjątkowy rodzaj płytek gresowych lub ceramicznych, który jest dostępny w ofercie coraz większej ilości producentów. Swoim kolorem, fakturą, a nawet strukturą, wiernie odwzorowują różne okładziny drewniane. Jeśli ktoś jest nieprzekonany do ułożenia płytek w sypialni, to właśnie ten rodzaj płytek może go do tego skutecznie przekonać. Płytka imitująca drewno to świetny łącznik najlepszych cech ceramiki i drewna. Jeśli zastanawiamy się nad wyborem podłogi drewnianej czy drewnianej okładziny ścian, to warto zwrócić uwagę w stronę tego wyjątkowego produktu, jakim jest płytka drewnopodobna. Poza zaletami wspólnymi dla wszystkich okładzin ceramicznych ten rodzaj kafli ma kilka dodatkowych zalet. Na przykład ułożenie wzdłuż lub poprzecznie długich płytek o formacie zbliżonym do kształtu desek, pozwala optycznie odpowiednio wydłużyć lub poszerzyć pomieszczenie.


Powyższe zdjęcie przedstawia sypialnię, której podłoga została wykończona płytką Emil Millelegni Remake Rovere Brun Ossidato 20 x 120 cm. Wygląd jej powierzchni jest inspirowany oksydowanym dębem w kolorze brązu. Dzięki szerokiej palecie kolorystycznej płytki z kolekcji Emil Millelegni można dopasować do wnętrz o różnej stylizacji.

Płytki, które są inspirowane wyglądem naturalnego materiału, jakim jest drewno, warto połączyć z innym materiałem wprost z otaczającej nas przyrody. Płytki imitujące kamień to świetny materiał. Sprawdza się zarówno zastosowany samodzielnie, jak i w zestawieniu z innymi okładzinami. Wyeksponowanie rysunku kamienia jest szczególnie efektowne, kiedy zdecydujemy się na płytki wielkoformatowe. Płytki gresowe w dużym formacie odnajdą się także w sypialni. Wykończona nimi może być, chociażby ściana. Będzie wtedy stanowić efektowne tło dla wezgłowia łóżka, jak to ma miejsce w przedstawionej stylizacji. Zastosowano w niej włoskie płytki Imola The Room o imponującym formacie 120 x 260 cm. Ich wygląd został zainspirowanym jasnym marmurem z szarymi żyłkami.


Kolejnym pomysłem jest zastosowanie płytki inspirowanej wyglądem betonu. Ten wybór będzie pasował do sypialni urządzonej w minimalistycznym, nowoczesnym lub industrialnym stylu. Płytki imitujące beton sprawdzą się zarówno na podłodze pomieszczenia, jak i na ścianach. Wiele płytek betonowych ma ciepłą barwę, charakterystyczną dla betonu architektonicznego. Co więcej, faktura tych płytek sprawia, że wykończone nimi pomieszczenie nabiera przytulnego charakteru. Ze względu na stosunkowo jednolitą barwę i powierzchnię tego typu płytek są one bardzo dobrym tłem dla dodatków i mebli. Pozwalają na wyeksponowanie elementów wyposażenia. Wykończona nimi płaszczyzna będzie efektownym wykończeniem ściany lub podłogi, które na pewno się nie znudzi. Takie kolekcje jak na przykład Cerrad Batista zawierają wiele modeli, które spełnią oczekiwania wszystkich wymagających klientów i użytkowników.

Zastosowaniu płytek w sypialni sprzyja także coraz częstsze dołączanie bezpośrednio do sypialni łazienki lub pokoju kąpielowego. Dużo zalet płynie wtedy z wykończenia obu tych pomieszczeń tymi samymi płytkami podłogowymi, szczególnie kiedy oba te pomieszczenia są na siebie mocno otwarte. Przykładowo na poniższej wizualizacji przedstawiono wyjątkowe pomieszczenie, łączące obszerną sypialnię i łazienkę. Do wykończenia tej przestrzeni zastosowano płytki lastryko, które podkreślają wyjątkowy charakter przestrzeni. Jest to między innymi model Arcana Miscela-R Grafito. Na rozdzielającej pomieszczenia ściance zastosowano płytki o wyraźnym, kolorowym wzorze. Dodatkowo wykończono nimi fragment podłogi.


Płytki w sypialni mogą być mocnym akcentem całej stylizacji. Jeśli chcemy, by były ozdobą pomieszczenia, warto wybrać model, który będzie przykuwał uwagę swoim wyglądem. Może na przykład kontrastować z resztą materiałów użytych do wykończenia sypialni. Mogą to być różnice w kolorze, ale też fakturze. Ciekawym, wspomnianym już pomysłem jest wykończenie takimi płytkami tylko jednej ściany. Może to być ściana za łóżkiem lub naprzeciwko niego, gdzie na przykład powiesimy telewizor. Oczywiście, jeśli uznajemy obecność tego urządzenia w sypialni. Inną opcją jest wykończenie tylko fragmentu płaszczyzny płytkami. Niektóre modele płytek swoim wyjątkowym wyglądem mogą być alternatywą dla obrazów czy innych dział sztuki.

Płytki to ponadczasowy i praktyczny materiał wykończeniowy

Aspekty wizualne to mocna strona płytek ceramicznych. Dzięki bogatym ofertom wielu producentów możemy wybierać spośród różnorodnych kolekcji i modeli. Niemniej zastosowanie płytek w sypialni to nie tylko korzyści płynące z tego, jak wyglądają. Płytki w sypialni to także bardzo praktyczne rozwiązanie. Płytki gresowe są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Nawet po latach użytkowania będą wyglądać jak nowe. Są także łatwe w utrzymaniu czystości. Z tego powodu szczególnie sprawdzają się w sypialniach osób wrażliwych na kurz czy posiadających alergię. To bardzo higieniczne rozwiązanie. A przecież zależy nam na jak największej czystości w pomieszczeniu, w którym spędzamy całą noc. Ponadto płytki podłogowe, jak mało który materiał wykończeniowy, bardzo dobrze współpracuje z coraz powszechniej stosowanym ogrzewaniem podłogowym. Dlatego, jeśli zastanawiasz się jak wykończyć swoją nową lub remontowaną sypialnię rozważ ciekawe rozwiązanie, jakim są płytki w tym pomieszczeniu.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022

© 2024 Banyo.pl wszelkie prawa zastrzeżone

pixel