help
Pomoc
Najczęściej zadawane pytania
phone
Infolinia32 445 34 34
pon - pt08:00 - 18:00
mail
info@banyo.pl
Odpisujemy natychmiast

Arcana płytki Stracciatella

Hiszpański producent z branży ceramiki firma Arcana Ceramica to młode przedsiębiorstwo, które powstało w roku 1997 r. Jednak w żadnym stopniu nie ustępuje ono, a nawet niejednokrotnie przewyższa starszą na rynku konkurencję. Od samego początku Arcana eksportuje swoje produkty na cały świat i dostosowuje się do różnych trendów.

 

Płytki Arcana Ceramica zadowolą nawet najbardziej wybrednych klientów poszukujących elegancji i ponadczasowych wzorów, ceniących wysoką jakość, perfekcję i umiłowanie detalu. Jednym z najciekawszych wyrobów firmy Arcana są płytki Straciatella.

Płytki straciatella w kuchni i w łazience

Płytki Arcana Straciatella to eleganckie i bardzo dekoracyjne płytki lastryko. Nazwa płytki Stracciatella-R Nacar bierze się od włoskich lodów stracciatella, do których płytki te nawiązują swoim wyglądem. Straciatella cechuje się zatopionymi w mlecznej masie kawałkami czekolady, natomiast płytki noszące tę nazwę mają zatopione na jasnej powierzchni różnokolorowe drobiny o różnej wielkości.

 

Zastosowane prawie białe tło oraz położone na nim kolorowe akcenty dały niezwykle ciekawą stylistykę, która sprawdza się w bardzo wielu wnętrzach, nie tylko na wskroś nowoczesnych.

 

Kolekcja Arcana Straciatella prezentuje się doskonale na dużych obszarach, a także funkcjonuje bardzo atrakcyjnie jako akcent dekoracyjny dodany do gładkiej powierzchni. Dekoracyjność tej wyjątkowej płytki sprawia, że interesująco wygląda ona przy wystroju minimalistycznym i nowoczesnym, ale równie dobrze można zastosować ją w każdym wnętrzu pod warunkiem, że nie ma w nim zbyt wielu dodatków.

 

Arcana Stracciatella, płytki lastryko odznaczają się wysokim stopniem antypoślizgowości R10, a także czwartą klasą ścieralności. Jak więc widać, mają one dużą wytrzymałość i z powodzeniem można stosować je w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Sprawdzą się one nawet na zewnątrz budynku, ponieważ posiadają dużą odporność na mróz, a także na zarysowania.

 

Lastryko początkowo było tanim trwałym materiałem, który wykorzystywano na schody na klatkach schodowych, czy na tańsze wersje nagrobków. Klasyczna wersja lastryko to betonowe lub żywiczne spoiwo z okruchami kamieni granitu, marmuru i występuje ono w formie niewielkich płytek oraz większych powierzchni. Jednak wraz z rozwojem technologii i modą na industrialne klimaty płytki lastryko pojawiły się w zupełnie nowej odsłonie. Najbardziej znana jest wprawdzie dawna wersja szarych płytek z okruchami granitu, marmuru i innego kruszywa, ale coraz częściej pojawiają się inne wersje kolorystyczne.

 

Płytki lastryko doskonale podkreślają estetykę wnętrz w industrialnym stylu i świetnie sprawdzą się w kuchni czy w łazience, w pomieszczeniach, w których potrzebna jest wytrzymała, wodoodporna i łatwa w czyszczeniu powierzchnia. Elementy wykonane ze sztucznego kamienia nadają się do łazienek jako fragmenty posadzki czy wyłożenia ścian, a w kuchni doskonale wyglądają na blatach.

 

Lastryko do niedawna kojarzone z klatkami schodowymi, czy nagrobkami, obecnie pojawia się nawet w projektach salonów i eleganckich wnętrz.

© 2024 Banyo.pl wszelkie prawa zastrzeżone

pixel